Re: Konec rodičovské dovolené a výpověď
Ano, nemají pro mě práci. Můžu skončit hned a dostat 5ti násobek, ale jde o to, co pro mě jako podnikající na vedlejší činnost bude lepší. Zda hned a vzít 5ti násobek, či dva měsíce být doma, pobírat plat a pak dostat 3 platy odstupné. V okamžilu ukončení PP se předpokládám stávám podnikající na hlavní činnost, tedy musím začít odvádět zálohy na SP a ZP. Od kdy, hned? Nebo pozastavit ŽL a nahlásit se na úřad práce. Nějaké další klady a zápory?
Re: Konec rodičovské dovolené a výpověď
S tou hlavní a vedlejší činností máte pravdu, na druhou stranu z odstupného se neplatí sociální a zdravotní pojištění, tj. dostanete o 11% víc čistého (nebo skoro čistého, minus ještě případná daň). Zaměstnavatel taky ušetří - 34%
Re: Konec rodičovské dovolené a výpověď
Nějaké
>>další
>>klady a zápory?
>S tou hlavní a vedlejší činností máte pravdu, na
>druhou stranu z odstupného se neplatí sociální a zdravotní
>pojištění, tj. dostanete o 11% víc čistého (nebo skoro
>čistého, minus ještě případná daň). Zaměstnavatel taky
>ušetří - 34%
Taky ¨jde o to, jak moc vám ta živnost vynáší, jestli všechen výdělek nepadne na SP. Pak by bylo lepší přerušit. Na úp chodit nemusíte, podporu máte stejně kvůli odstupnému posunutou,
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.