Re: náhrada na ztrátu výdělku - jak do D
Nižší než 3000 je ta daň nebo ten základ daně? Pokud bylo odškodnění do 5000 hrubého, tak z toho pojišťovna srazila srážkovou daň a Vy už to nikam nezahrnujete. Pokud byl ušlý výdělek vyšší než 5000 Kč, pak z toho pojišťovna srazila zálohovou daň a Vy to do přiznání zahrnete v § 6 (prostě se to chová stejně jako příjem a sražená daň od jiného zaměstnavatele).
Re: náhrada na ztrátu výdělku - jak do D
A kolik je hrubý ušlý výdělek? Pokud je vyšší než 5000 Kč, pak je to prostě stejné, jako kdyby si ty peníze vydělal u jiného zaměstnavatele. Tedy ten hrubý ušlý výdělek dáte jako příjem podle § 6, základ daně nezaokrouhlený je stejný (protože z toho pojišťovna SP a ZP neodváděla) a uvedete tam tu zaplacenou daň. Bolestné a třeba náhrada za lékařský posudek se nedanily, to nezahrnujete.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.