Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z povolá od xJ - Re: NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 7. 2013 6:25

  xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

  Re: NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z pov
  za letošní rok vám náleží dovolená v plné nekrácené výši, dovolená se krátí až při zameškání minimálně 100 dnů a navíc při nemoci z povolání se doba nemoci považuje za odpracovanou dobu, tak že máte nárok na 25 dnů

 • 13. 7. 2013 13:04

  Daša Hyblová (neregistrovaný) 212.158.142.---

  Re: NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z pov
  Dobrý den, děkuji za Vaši odpověd
  myslela jsem si to podle toho co jsem si zde vyhledala ale pověřena osoba u mého zaměstnavatele my tuplila, že mám nárok zbydu na celozavodni dovolenou což je 10dní ( 4dni mám ještě lonské a 6dní z letošní) a pak už jen dle výpočtu 1/12. Chápu, že pro zaměstnavatele v době dovolené není lehké uvolnováni zaměstnance, však se mi ale nelíbi přístup těchto pověřenych osob jenž si nic neověři a zaměstnance krmi těmito lžmy at už vědomky či nevědomky. A my ovečky- zaměstnné, jen bečíme a přikyvujem z důvodu at už neznalostí nebo strachu o strátu zaměstnáni. Je to smutné! Ještě jednou děkuji za odpověd a Přepošlu ji zaměstnavateli.
  D.H.

 • 13. 7. 2013 14:07

  xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

  Re: NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z pov
  zaměstnavatele upozorněte na zákoník práce § 216
  odst.2) Pro účely dovolené se za výkon práce nepovažuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v práci, pokud nejsou uvedeny v prováděcím právním předpisu (§ 199 odst. 2).
  Doba čerpání mateřské dovolené a doba, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou a doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.

  další odkazy

  http://www.poradna-pracovni-pravo.cz/rada/kraceni-dovolene-a-pracovni-uraz.php

  http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/pracovni-uraz-cerpani-dovolene.php

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).