Hlavní navigace

NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z povolá

• (neregistrovaný) 212.158.142.---

10. 7. 2013 22:50

Dobrý den, chci se Vás tady zeptat. Měla jsem od 13. 12. 2012 do 30. 4. 2013 PN z důvodu choroby z povolání. Zajimalo by mě na kolik dovolené mám v tomto roce nárok a o kolik mohu byt kracena na ni. Ve firme máme při celoročnim docházce nárok na 25.dní a já mam smlouvu na neurčito.

Dáša H.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2013 6:25

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: NÁROK DOVOLENA po PN z choroby z pov
      za letošní rok vám náleží dovolená v plné nekrácené výši, dovolená se krátí až při zameškání minimálně 100 dnů a navíc při nemoci z povolání se doba nemoci považuje za odpracovanou dobu, tak že máte nárok na 25 dnů

• 13. 7. 2013 13:04

Daša Hyblová (neregistrovaný) 212.158.142.---

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověd
      myslela jsem si to podle toho co jsem si zde vyhledala ale pověřena osoba u mého zaměstnavatele my tuplila, že mám nárok zbydu na celozavodni dovolenou což je 10dní ( 4dni mám ještě lonské a 6dní z letošní) a pak už jen dle výpočtu 1/12. Chápu, že pro zaměstnavatele v době dovolené není lehké uvolnováni zaměstnance, však se mi ale nelíbi přístup těchto pověřenych osob jenž si nic neověři a zaměstnance krmi těmito lžmy at už vědomky či nevědomky. A my ovečky- zaměstnné, jen bečíme a přikyvujem z důvodu at už neznalostí nebo strachu o strátu zaměstnáni. Je to smutné! Ještě jednou děkuji za odpověd a Přepošlu ji zaměstnavateli.
      D.H.

• 13. 7. 2013 14:07

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

zaměstnavatele upozorněte na zákoník práce § 216
      odst.2) Pro účely dovolené se za výkon práce nepovažuje doba zameškaná pro důležité osobní překážky v práci, pokud nejsou uvedeny v prováděcím právním předpisu (§ 199 odst. 2).
      Doba čerpání mateřské dovolené a doba, po kterou zaměstnanec čerpá rodičovskou dovolenou do doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou a doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce.

další odkazy

http://www.poradna-pracovni-pravo.cz/rada/kraceni-dovolene-a-pracovni-uraz.php

http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/pracovni-uraz-cerpani-dovolene.php

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).