Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nárok na celou dovolenou? od jasná. - Re: Nárok na celou dovolenou? Rok 2012 vám nepřekontroluji,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 7. 2013 13:16

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: Nárok na celou dovolenou?
    Rok 2012 vám nepřekontroluji, protože nevím, kolik dní nemoci jste v daném roce měla a kolik dovolené jste již vyčerpala. Ale každopádně za rok 2013 vám náleží celoroční nárok, který nesmí být pokrácený.
    Čerpání dovolené se bude počítat z pravděpodobného průměru. Pokud máte úvazek 40hod. /týdně, pak bych počítala takto. 18 000 + 4 500 : 4,348 : 40 = 129,70. Ale vaše účetní mohla zvolit jiný způsob výpočtu.

  • 11. 7. 2013 13:23

    Karolina30 (neregistrovaný)

    Re: Nárok na celou dovolenou?
    Děkuji za rychlou odpověď.
    Na výplatní pásce mám pouze ten základ 18000,- a dovolená - sazba 783,-. Než jsem nastoupila na mateřskou, tak se mi dovolená počítala z těch 22500,-. Můžu se zeptat, kde se dá najít to o tom výpočtu z pravděpodobného výdělku?
    Děkuji

  • 11. 7. 2013 13:26

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: Nárok na celou dovolenou?
    § 355
    (1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
    (2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).