Hlavní navigace

Nárok na celou dovolenou?

  • (neregistrovaný) 212.20.115.---

    11. 7. 2013 13:07

    Dobrý den,
    22.10.2012 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a 7.12. se mi narodil syn. Zaměstnavateli jsem poslala žádost o čerpání řádné dovolené za rok 2012 a 2013 tak. Účetní mi proplatila 2,5 dne za rok 2012 a 6,5 dne za rok 2013. Dle zákoníku práce mi její výpočet nepřijde správný. Myslím si, že mi dovolenou nesmí krátit. Ale i přesto, že jsem jí poslala odkaz na §223, tak mi tvrdí, že to má správně. A ještě jeden dotaz. Z jaké částky mzdy se vypočítá dovolená? Základ byl 18000,- a odměny 4500,-. Jestli se to počítá ze základu nebo z celého průměrného výdělku?

    Moc děkuji

    Karolina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).