Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Neodevzdané Očr od Martina1 - Re: Neodevzdané Očr Ne že by to OSSZ řešit...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2013 21:06

  Martina1 (neregistrovaný) 213.195.214.---

  Re: Neodevzdané Očr
  Ne že by to OSSZ řešit nechtěla, ona ani nějak nemůže, podle zákona je toto povinnost zaměstnavatele odevzdávat doklady zaměstnanců týkající se nemocenského či OČR,a nevěřím tomu, že by se to na OSSZ ztratilo (vím, že některé účetní popř. zaměstnavatelé si u sebe doklady syslí třeba půl roku, pak se o to začne zajímat zamětnanec, začne to řešit a najednou, další týden se třeba doklady objeví v poště na OSSZ) jediné co bych viděla jako řešení je, že až budete dávat zaměstnavateli oba díly očr, tak vlastně na díl II zaměstnavatel vyplní kdy jste opět nastoupila do práce a jeho podpis a razítko a dále je potřeba od zaměstnavatele tzv. příloha k žádosti o - kde se vyplňují příjmy a z toho se počítá dávka, aby Vám to zaměstnavatel vyplni a že si to na OSSZ odnesete sama.

 • 31. 7. 2013 13:33

  gecitka (neregistrovaný) 89.176.141.---

  Re: Neodevzdané Očr
  Nevím, o jakou OSSZ se jedná, ale z mé zlušenosti (jsem mzdová účetní) v Brně OSSZ ztratila v tomto roce mým zaměstnancům minimálně 4 zaslané dokumenty = mám podací lísty z pošty a prom sebe kopie OČR a neschopenek.
  OSSZ to ale nezajímá a zaměstnanec musí vše vyběhat znovu, aby byla OSSZ ochotná peníze vyplatit a nikde není dovolání!

 • 31. 7. 2013 18:23

  Martina1 (neregistrovaný) 213.195.214.---

  Re: Neodevzdané Očr
  No je to opravdu případ od případu, pokud máte podací lístek z pošty, tak opravdu je vina na straně OSSZ ne-li na poště, pokud opravdu zaměstnavatel či účetní doklady dala na OSSZ popř. je tam odnesla nechat si podacím razítkem potvrdit kopie, že je tam byly osobně daný. Ale bohužel pokud zam. tvrdí, že je tam dal a nic nemá v ruce a na OSSZ nejsou, je to taky slovo proti slovu, a jak jsem psala, je ticho po pěšině někdy, pak se zaměstnanec začne zajímat, zaměstnavatel tvrdí, že to tam dal, OSSZ tam nic nemá, no v konečné fází dojdou doklady další týden, popř. je tam někdo přinese a jakoby se nic nestalo, je to individuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).