Hlavní navigace

Neodevzdané Očr

• (neregistrovaný) 81.200.55.---

30. 7. 2013 19:15

Dobrý den,
    potřebovala bych poradit. Mám problém se svým zaměstnavatelem.
    V únoru jsem byla na ošetřovačce se synem, vše jsem zaměstnavateli řádně odevzdala, ale výplaty jsem se nedočkala. Podle zaměstnavatele se dokument ztratil na OSSZ. Musela jsem si složitě vyřizovat duplikát a vše si odeslat sama. Mimochodem se takto v ten měsíc ztratila ošetřovačka ještě dvěma kolegyním. Teď mám opět stejný problém, OSSZ ošetřovačku opět neobdržela, ale zaměstnavatel mě přesvědčuje že ji odeslal. Už mi připadá že to zaměstnavatel dělá snad schválně.
    Chtěla bych poradit jak bojovat proti těmto praktikám zaměstnavatele. Na inspektorátu práce mi bylo řečeno že se jich tohle netýká a OSSZ to víceméně snad ani řešit nechce. Pouze mi řekli, že si to musím vyřešit u zaměstnavatele.
    Předem děkuji za jakýkoliv názor.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2013 21:06

Martina1 (neregistrovaný) 213.195.214.---

Re: Neodevzdané Očr
      Ne že by to OSSZ řešit nechtěla, ona ani nějak nemůže, podle zákona je toto povinnost zaměstnavatele odevzdávat doklady zaměstnanců týkající se nemocenského či OČR,a nevěřím tomu, že by se to na OSSZ ztratilo (vím, že některé účetní popř. zaměstnavatelé si u sebe doklady syslí třeba půl roku, pak se o to začne zajímat zamětnanec, začne to řešit a najednou, další týden se třeba doklady objeví v poště na OSSZ) jediné co bych viděla jako řešení je, že až budete dávat zaměstnavateli oba díly očr, tak vlastně na díl II zaměstnavatel vyplní kdy jste opět nastoupila do práce a jeho podpis a razítko a dále je potřeba od zaměstnavatele tzv. příloha k žádosti o - kde se vyplňují příjmy a z toho se počítá dávka, aby Vám to zaměstnavatel vyplni a že si to na OSSZ odnesete sama.

• 31. 7. 2013 13:33

gecitka (neregistrovaný) 89.176.141.---

Nevím, o jakou OSSZ se jedná, ale z mé zlušenosti (jsem mzdová účetní) v Brně OSSZ ztratila v tomto roce mým zaměstnancům minimálně 4 zaslané dokumenty = mám podací lísty z pošty a prom sebe kopie OČR a neschopenek.
      OSSZ to ale nezajímá a zaměstnanec musí vše vyběhat znovu, aby byla OSSZ ochotná peníze vyplatit a nikde není dovolání!

• 31. 7. 2013 18:23

Martina1 (neregistrovaný) 213.195.214.---

No je to opravdu případ od případu, pokud máte podací lístek z pošty, tak opravdu je vina na straně OSSZ ne-li na poště, pokud opravdu zaměstnavatel či účetní doklady dala na OSSZ popř. je tam odnesla nechat si podacím razítkem potvrdit kopie, že je tam byly osobně daný. Ale bohužel pokud zam. tvrdí, že je tam dal a nic nemá v ruce a na OSSZ nejsou, je to taky slovo proti slovu, a jak jsem psala, je ticho po pěšině někdy, pak se zaměstnanec začne zajímat, zaměstnavatel tvrdí, že to tam dal, OSSZ tam nic nemá, no v konečné fází dojdou doklady další týden, popř. je tam někdo přinese a jakoby se nic nestalo, je to individuální.

• 7. 11. 2019 13:41

Dituska (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

Dobry den ted resim stejny peoblem,marodila jsem se synem odevzdala oba dva papira a dodnes nemam penize. Ucetni tvrdi ze to tam.poslala ossz tvrdi ze tam.nemam nic evidenci nic jen starou z ledna takze cekam co se bude dit nemuzete mi prosim poradit jak.mam postupovat dal? Dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).