Re: Pohřeb tchána a překážky
:-) Jinak viz Příloha k NV 59,/2006:
Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na
b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.
Takže 1 den je určený přímo na pohřeb, pokud tento je v pracovní den. Pokud není, tak samozřejmě nic. A další 1 den, pohřeb zařizoval (tzn. že v den zařizování pohřbu, pokud ten den byl jeho dnem pracovním, má nárok na náhradu mzdy). Pokud on tedy šel na pohřeb v sobotu, která není jeho pracovním dnem, žádná mzda mu neušla a není co nahrazovat. Náhradu dostane za den, ve kterém pohřeb zařizoval. Pokud byl doma ještě další den, tak dovolenou nebo náhradní volno (napracuje si to) nebo neplacené volno.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.