Vlákno názorů k dotazu Faktura bez razítka a podpisu od Ondřej Drbal - Re: Faktura bez razítka a podpisu A co je...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 11. 2013 12:58

    Ondřej Drbal (neregistrovaný)

    Re: Faktura bez razítka a podpisu
    A co je to §10?
    a §33a podle mě pojednává o tom, že si to podepíše např. Vaše účetní, ale vystavená faktura podle měě mít razítko ani podpis nemusí.

  • 11. 11. 2013 14:05

    mss (neregistrovaný)

    Re: Faktura bez razítka a podpisu
    Myslím že podpis a razítko není důležitý z hlediska daňového, ale z hlediska účetního by tam podpis měl být. Proč by se tedy pro elektronické faktury vyžadoval elektronický pospis?

  • 11. 11. 2013 14:17

    Ondřej Drbal (neregistrovaný)

    Re: Faktura bez razítka a podpisu
    Protože elektronická faktura je v podstatě jen txt soubor (např. xml, isdoc apod.), který má nějaký jednotný formát a účetní software ho umí naimportovat. Při takovéto elektronické výměně dokumentů není třeba mít doklad v papírové podobě, ale je vyžadováno, aby tetnto soubor byl např. podepsán el. podpisem. Důvod je ten, že takový textový soubor je možné na cestě mezi odesílatelem a příjemcem upravit (např. částku apod.). Pokud je takový soubor el. podpesán a potom změněn, tak to účetní program pozná.

    Neplést např. s fakturou zaslanou mailem ve formátu pdf - to není elektronická fakturace a takový soubor nemusí být podepsán el. podpisem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).