Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak na návrh na exekuci? od Ira - Re: Jak na návrh na exekuci? Musí být jasně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 1. 2014 14:01

    Ira (neregistrovaný)

    Re: Jak na návrh na exekuci?
    Musí být jasně napsáno odkdy nabyl právní moci.
    Stalo se mi, že přišla exekuce s tím, že nabytí právní moci tam nebylo a přišlo až za rok. Do té doby se částky ztrhávala a ukládala na depon.účet, po obdržení nabytí právní moci, se částka odeslala a dále pak již rovnou odesílala na účet exekutora.

  • 28. 1. 2014 16:23

    petrb (neregistrovaný)

    Re: Jak na návrh na exekuci?/ DATOVÉ SCH
    No tohle chápu. Ale co nechápu, jak mám naložit s tím rozsudkem v datové schránce. Mám ho vytisknout a donést na soud s žádostí o doložku o vykonatelnosti? Dřív jsem posílal poštou nebo si chodil přímo na soud na informace a dali mi razítko na počkání. Jak to nyní funguje, když jsou datové schránky?

  • 29. 1. 2014 15:07

    cinkova (neregistrovaný)

    Re: Jak na návrh na exekuci?/ DATOVÉ SCH
    Stačí, když na příslušný soud zašlete ze své datové schránky žádost o vyznačení doložky právní moci. V datové schránce u dané zprávy, kterou Vám byl doručen rozsudek bez doložky o právní moci, dejte "odpovědět", vložte připravenou žádost v .pdf a odešlete. Soud Vám rozsudek s vyznačnou právní mocí opět pošle do DS. Rovněž návrh na nařízení exekuce spolu s rozsudkem, na kterém je již elektronicky vyznačena právní moc, můžete následně poslat exekutorovi prostřednictvím datové schránky.

    Možný vzor jednoduché žádosti o vyznačení doložky právní moci zde:

    ………… soud v ……………
    Ulice č.p./č.or.
    PSČ Město

    V ………… dne …………….

    Sp.zn. …………………….


    PODÁNO ELEKTRONICKY PROSTŘEDNICTVÍM DATOVÉ SCHRÁNKY



    Věc: Vyznačení doložky právní moci

    ………… soud v ………… rozhodl rozsudkem č.j. .......ze dne ……………ve věci ..............

    Rozsudek nabyl právní moci.

    Tímto žádám, aby mi byl do datové schránky co nejdříve zaslán shora označený rozsudek s vyznačenou doložkou o právní moci, abych mohl obratem podat návrh na nařízení exekuce.

    S pozdravem,
    Jméno, příjmení

  • 29. 1. 2014 16:52

    petrb (neregistrovaný)

    Re: Jak na návrh na exekuci?/ DATOVÉ SCH
    Mnohokrát děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).