Hlavní navigace

Jak na návrh na exekuci?

• (neregistrovaný) 89.176.87.---

28. 1. 2014 13:49

Dobrý den, přišel mi do datové schránky rozsudek na zaplacení. Podle všeho již nabyl právní moci.
    Dřív to fungovalo tak, že se vzal rozsudek, poslal na soud, oni na něj dali razítko, že je vykonatelný a s tím jsem šel k exekutorovi.
    Jak to funguje nyní, když je rozsudek v elektronické podobě?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2014 14:01

Ira (neregistrovaný) 84.244.65.---

Re: Jak na návrh na exekuci?
      Musí být jasně napsáno odkdy nabyl právní moci.
      Stalo se mi, že přišla exekuce s tím, že nabytí právní moci tam nebylo a přišlo až za rok. Do té doby se částky ztrhávala a ukládala na depon.účet, po obdržení nabytí právní moci, se částka odeslala a dále pak již rovnou odesílala na účet exekutora.

• 28. 1. 2014 16:23

petrb (neregistrovaný) 89.176.87.---

Re: Jak na návrh na exekuci?/ DATOVÉ SCH
      No tohle chápu. Ale co nechápu, jak mám naložit s tím rozsudkem v datové schránce. Mám ho vytisknout a donést na soud s žádostí o doložku o vykonatelnosti? Dřív jsem posílal poštou nebo si chodil přímo na soud na informace a dali mi razítko na počkání. Jak to nyní funguje, když jsou datové schránky?

• 29. 1. 2014 15:07

cinkova (neregistrovaný) 85.70.147.---

Stačí, když na příslušný soud zašlete ze své datové schránky žádost o vyznačení doložky právní moci. V datové schránce u dané zprávy, kterou Vám byl doručen rozsudek bez doložky o právní moci, dejte "odpovědět", vložte připravenou žádost v .pdf a odešlete. Soud Vám rozsudek s vyznačnou právní mocí opět pošle do DS. Rovněž návrh na nařízení exekuce spolu s rozsudkem, na kterém je již elektronicky vyznačena právní moc, můžete následně poslat exekutorovi prostřednictvím datové schránky.

Možný vzor jednoduché žádosti o vyznačení doložky právní moci zde:

………… soud v ……………
      Ulice č.p./č.or.
      PSČ Město

V ………… dne …………….

Sp.zn. …………………….

PODÁNO ELEKTRONICKY PROSTŘEDNICTVÍM DATOVÉ SCHRÁNKY

Věc: Vyznačení doložky právní moci

………… soud v ………… rozhodl rozsudkem č.j. .......ze dne ……………ve věci ..............

Rozsudek nabyl právní moci.

Tímto žádám, aby mi byl do datové schránky co nejdříve zaslán shora označený rozsudek s vyznačenou doložkou o právní moci, abych mohl obratem podat návrh na nařízení exekuce.

S pozdravem,
      Jméno, příjmení

• 29. 1. 2014 16:52

petrb (neregistrovaný) 89.176.87.---

Mnohokrát děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).