Re: Paušály na dopravu 5000,-Kč
zákon taky zkoumala samozřejmě :-)
24 písm. zt): paušální výdaj na dopravu, pokud nebyly uplatněny výdaje na dopravu dle písm.k) bod.4 (u vozidel zahrnutých do OM nebo v nájmu) v prokázané výši, a to ve výši 5000Kč za každý celý kalendářní měsíc zdaňovacího období a současně toto vozidlo nepřenechal ani po část kalendářního měsíce k užívání jiné osobě. Pokud používá poplatník vozidlo k podnikání pouze z části, lze uplatnit pouze část paušálního výdaje 80%=krácený paušální výdaj. Pokud poplatník u některého vozidla uplatní krácený paušální výdaj, pak ostatní vozidla, u kterých poplatník uplatní paušální výdaj na dopravu,užívá výlučně k dosažení, zajištění a udržení příjmů. Paušální výdaj je možné uplatnit nejvýše na tři vlastní silniční motorová vozidla, zahrnutá nebo nezahrnutá do OM nebo v nájmu.
.... pokud to chápu správně,tak u vozidla pořízeného,zařazeného do majetku firmy 18.12.2013 nelze u něj uplatnit paušál,není to celý měsíc ,dle zákona? děkuji :-)
Re: Paušály na dopravu 5000,-Kč
ano,už dočetla až dokonce ,děkuji :-)
konkrétní případ:
pořízení 05.12.
první čerpání PHM 05.12.
zařazení,přidělení SPZ 08.12.
skutečné náklady 05.12.,10.12.,18.12. v celkové částce 2276,45
výpočet paušálem 5000/31dní= koef.161,29* 26dní = 4193,54Kč, tudiž lépe paušál uplatnit ? :-)děkuji Jana
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.