Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinancován od a? - Re: úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinanc Zaměstnanec taky refinancoval, ale v...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2014 14:08

    a? (neregistrovaný) 90.179.112.---

    Re: úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinanc
    Zaměstnanec taky refinancoval, ale v předchozích letech uplatňoval předchozí úroky, takže mám doloženo předchozími smlouvami. K Vaší druhé otázce, stát by se to nemělo, protože by nedostal k hypotéce potvrzení na uplatnění úroků.

  • 22. 3. 2014 8:50

    jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

    Re: úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinanc
    nenechte se mýlit, naopak, banky nenesou odpovědnost za uplatnění úroků v ročním zúčtování, ony potvrzení vystaví, i když nesplňuje zákonné požadavky, jelikož v RZ za uplatnění ručí mzdová, nikoliv banka, banky jsou zproštěny odpovědnosti :-( už se mi párkrát stalo, že jsem odmítla RZ, poslala z-ce i s potvrzení o úrocích na Fú a finančák odpočet úroků nepřiznal, takže se domnívám, že není radno spoléhat na to, že banka vystaví potvrzení o úrocích a je to v pořádku pro uplatnění odpočtu. Stejně tak si vzpomínám, že kdysi pojišťovny ručily za vystavené potvrzení o zaplaceném pojistném, ale to už je hodně dlouho zpět, možná to byl § 15 mi chodí na mysl nevím kterého zákona a ten ze zákona časem vypadl, takže i zde ručí v RZ mzdová, ne pojišťovna, která vystavila potvrzení o zaplaceném pojistném. Vůbec bych se přimlouvala aby alespoň úroky z hypotéky přešly na DAP, třeba časemano :) je stále se na co těšit, pěkný den :) jo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).