Hlavní navigace

Úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinancován

  • (neregistrovaný) 62.153.226.---

    17. 3. 2014 12:04

    Dobrý den, prosím vás o pomoc. Jak má prokazovat zaměstnanec uplatněné úroky pokud refinancuje hypotéku? Předložil hypotéku, kde je účel:
    - Uhrazení kupní ceny Financované nemovitosti
    - uhrazení kupní ceny Financované nemovitosti, popř. její části splacením peněžitých závazků Prodávajícího vyplývajících z Refinancovaného úvěru
    - uhrazení veškerých nákladů bezprost.souvisejících s účelem úvěru

    doložil že je vlastníkem bytu, provedli byste roční zúčtování? anebo požadovali původní hypotéční smlouvu, zda tam splňoval podmínky pro odečet? mohlo by se stát, že tehdy vlastníkem nebyl a je refinancován úvěr, který nesplňoval požadavky ...? Mám z toho obavy :-( jak byste prosím postupovali? moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2014 14:08

      a? (neregistrovaný) 90.179.112.---

      Re: úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinanc
      Zaměstnanec taky refinancoval, ale v předchozích letech uplatňoval předchozí úroky, takže mám doloženo předchozími smlouvami. K Vaší druhé otázce, stát by se to nemělo, protože by nedostal k hypotéce potvrzení na uplatnění úroků.

    • 22. 3. 2014 8:50

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: úroky z úvěru-roč.zúčtování-refinanc
      nenechte se mýlit, naopak, banky nenesou odpovědnost za uplatnění úroků v ročním zúčtování, ony potvrzení vystaví, i když nesplňuje zákonné požadavky, jelikož v RZ za uplatnění ručí mzdová, nikoliv banka, banky jsou zproštěny odpovědnosti :-( už se mi párkrát stalo, že jsem odmítla RZ, poslala z-ce i s potvrzení o úrocích na Fú a finančák odpočet úroků nepřiznal, takže se domnívám, že není radno spoléhat na to, že banka vystaví potvrzení o úrocích a je to v pořádku pro uplatnění odpočtu. Stejně tak si vzpomínám, že kdysi pojišťovny ručily za vystavené potvrzení o zaplaceném pojistném, ale to už je hodně dlouho zpět, možná to byl § 15 mi chodí na mysl nevím kterého zákona a ten ze zákona časem vypadl, takže i zde ručí v RZ mzdová, ne pojišťovna, která vystavila potvrzení o zaplaceném pojistném. Vůbec bych se přimlouvala aby alespoň úroky z hypotéky přešly na DAP, třeba časemano :) je stále se na co těšit, pěkný den :) jo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).