Re: Dovolená při ukončení prac. poměru
Děkuji za odpověď. 60 dní odpracováno bude mít, je náš dlouholetý zaměstnanec. Ještě by mě zajímalo, jestli musím použít 6,5 dne nebo to také můžu zaokrouhlit na 7 dní?
Re: Dovolená při ukončení prac. poměru
O dlouholetý zaměstnanec může být nemocný. Záleží na vnitřních předpisech, někde zaokrouhlují na celé dny nahoru, mají-li to ošetřeno.
Re: Dovolená při ukončení prac. poměru
Nemocný také nebyl. A ještě jsem se dočetla na netu, že pokud bude čerpat tu dovolenou v dubnu, nemá nárok na dovolenou za duben, jen pouze v případě, že bude celý duben pracovat a dovolená mu bude proplacena? Nevím, co si mám o tom myslet?
Re: Dovolená při ukončení prac. poměru
Myslet si můžete, co chcete. Třeba, že na netu se píše všelicos. Pro účely dovolené se čerpaná dovolená považuje za odpracovaný den. Kromě toho, když nebyl nemocný, tak bude mít 60 dnů odpracovaných už koncem března.