Vlákno názorů k dotazu Dovolená před MD od . - Re: dovolená před MD Takže podle Vás když chce...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2014 13:04

    . (neregistrovaný)

    Re: dovolená před MD
    Takže podle Vás když chce zaměstnanec čerpat dovolenou v lednu, tak bude mít nárok pouze na cca 2 dny ?

  • 6. 8. 2014 13:09

    pomoc 55 (neregistrovaný)

    Re: dovolená před MD
    Měl by čerpat tak, aby když odchází nebyl v mínusu. Co pak udělám když bude mít v únoru vyčerpáno 20 dní a odejde třeba k 31.3.?
    Jak to řešíte Vy?

    Tady vím, že ona bude pak už na MD tak já měla za to, že se dovolená čerpá mezi MD a RD...

  • 6. 8. 2014 13:23

    Kara (neregistrovaný)

    Re: dovolená před MD
    Co se týká staré dovolené, tak pokud jí zaměstnavatel nenařídil do 30.6. čerpání, tak ona si její čerpání může určit sama, ale musí tak učinit aspoň 14 dní předem.
    Co se týká čerpání letošní dovolené, tak o tom rozhoduje pouze zaměstnavatel, čerpání letošní dovolené si teď sama určit nemůže. Takže pokud jí dovolenou k čerpání dá, tak ji prostě vyčerpá (takže bude čerpat 20 dní staré a 20 dní letošní). Pokud jí ji nepovolí, tak ji čerpat nebude a může ji vyčerpat po mateřské, pokud o její čerpání včas požádá (to už jí zaměstnavatel povolit musí).
    A jak se to ve firmách dělá s čerpáním dovolené? Pokud je předpoklad, že ten zaměstnanec bude ve firmě pracovat tak, že mu na dovolenou vznikne nárok, může mu zaměstnavatel určit čerpání dovolené, i když mu takový nárok ještě nevznikl. Např. může třeba už v lednu nebo únoru vyčerpat třeba celou dovolenou. Když se pak stane něco, kvůli čemu mu takový nárok nevznikne (bude dlouhodobě nemocný a nárok se bude krátit nebo skončí dříve zaměstnání), přečerpaná dovolená se je mu sražena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).