Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu zálohová daň nebo srážková od JiřinaH. - Re: zálohová daň nebo srážková Jde-li o DPČ ...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2014 15:59

    JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

    Re: zálohová daň nebo srážková
    Jde-li o DPČ nebo p.p.do 5000,- při nepodepsaném prohlášení,
    má být srážková daň stejně tak jako u DPP do 10.000.- měs.
    Nebo se jedná o odměnu statutára ? To by ale nebyl pracovní poměr, tam by seděla ta zhálohová. Nejlépe upozorněte účetní, aby Vám to vysvětlila.

  • 7. 10. 2014 16:03

    .

    Re: zálohová daň nebo srážková
    Dovoluji si oponovat
    ZDP § 6
    (4) Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o příjmy podle odstavce 1 plynoucí na základě
    dohody o provedení práce,
    jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10000 Kč, a zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7 anebo nevyužije-li postup podle § 36 odst. 7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).