Hlavní navigace

Zálohová daň nebo srážková

  • (neregistrovaný) 89.24.212.---

    7. 10. 2014 15:49

    Dobrý den, prosím o radu mám pracovní poměr (výdělek nad 10000,-Kč) zde jsem podepsala slevu na dani, pak má druhý pracovní poměr-zrkácenou prac.dobu 2 hod. denně, výdělek 3900,- Kč hrubého, zde nemám slevu na dani, ale platí zdrav.poj. a soc.pojištění a
    zálohovou dan. Je správně zálohová daň z mezd z 3900,- Kč nebo musím mít srážkovou. Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2014 15:59

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: zálohová daň nebo srážková
      Jde-li o DPČ nebo p.p.do 5000,- při nepodepsaném prohlášení,
      má být srážková daň stejně tak jako u DPP do 10.000.- měs.
      Nebo se jedná o odměnu statutára ? To by ale nebyl pracovní poměr, tam by seděla ta zhálohová. Nejlépe upozorněte účetní, aby Vám to vysvětlila.

    • 7. 10. 2014 16:03

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: zálohová daň nebo srážková
      Dovoluji si oponovat
      ZDP § 6
      (4) Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o příjmy podle odstavce 1 plynoucí na základě
      dohody o provedení práce,
      jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10000 Kč, a zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7 anebo nevyužije-li postup podle § 36 odst. 7.

    • 7. 10. 2014 16:01

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: zálohová daň nebo srážková
      Srážková daň je nyní (co se zaměstnání týká), pouze u dohod o provedení práce, které jsou do 10.tis. za měsíc a pracovník nepodepsal prohlášení poplatníka daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).