Re: exekuce pro OSVČ
Za mne napište, že PP skončil.
Oni exekutoři vymáhají informace nad Vaše možnosti jim je poskytnout a porušují třeba Zákon o ochraně osobních údajů. A nad rámec toho, co mohou.
Navíc, dle Exekučního řádu, - součinnost nad jistý rámec musí poskytnout
1) Soudy, orgány státní správy a samosprávy, obce a jejich orgány, notáři a právnické a fyzické osoby, rozhodují-li o právech a povinnostech, jsou povinni sdělit exekutorovi na jeho písemnou žádost údaje o majetku povinného, které jim jsou známy z jejich úřední činnosti.
projděte ten § 33 včetně návazností a prosím, sdělte mi, kde plyne povinnost sdělit více, - než, že pracovní poměr u naší firmy skončil dnem... x y
možná jsem tam našla údaje o tom, jakou mzdu, v jaké výši a že má jiné srážky, přednostní, to nakonec dostane jako obsah zápočtového listu. ALE NIC MNE NEDONUTÍ HLEDAT JEJICH TELEFON, JINÉ BYDLIŠTĚ, PÁTRAT PO JINÉM ZDROJI PŘÍJMŮ.
A ROZČILUJE MNE JEN i jen to, jak to dávají jako povinnost.. sdělte bydliště, telefon... atd. Z důvodu jiného zákona tyhle informace nesmím ani vyžadovat, natož sbírat a ještě předávat dál. Krom výjimek a tu exekuce nemají.
Re: exekuce pro OSVČ
Souhlasím s uvedenými názory, jen v jednom případě jsem exekutorovi byla donucená sdělit jiné bydliště, kdy zaměstnanec má byt pronajatý přímo od naší firmy a trvalé bydliště má stále na jiné adrese. Těžko bych dokazovala, že jsem o tomto bydlišti nevěděla (nájemní smlouvu jsem sepisovala já) a nechci potom za někoho platit 90 tis. exekuce.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.