Re: Vypoved ve zkusebni dobe
Proboha proč by to dělala ? Jednak dohodou on není povinen podepsat a nakonec vůbec ji pustit domů. Ve zkušební době se pracovní poměr většinou ruší, neuzavírá se dohoda. Proč by si měla dohodou šetřit nervy a peníze - nechápu. Pošle zrušení poštou a po uplynutí doby, pokud si nepřevezme Pp jednoduše zruší. Nebo si snad myslíte, že podepíší dohodou zpětně ? Do toho bych nešla ani omylem.
Re: Vypoved ve zkusebni dobe
PP zruším já dle §66, zrušení ve zkušební době. Pořád jsem čekala, že to zrušení donese on, sliboval, ale prostě už se neozývá.
Takže to udělám k datumu, kdy z práce odešel. I když ho všude odhlásím pozdě, ale přece za něj nebudu platit sp a zp když do práce nechodí.
Chystám se mu poslat to zrušení. Můžu mu rovnou taky poslat zápočtový list, nebo je povinný si ho vyzvednout osobně.
Očekávám, že dopis stejně nepřevezme.
Re: Vypoved ve zkusebni dobe
To teda neuděláte k datumu, kdy z práce odešel. Zrušení bude k datumu, kdy buď zrušení převezme, nebo kdy skončí úložní doba - viz § 336 o doručování.
Představujte si to velmi jednoduše, ale tak jednoduché to opravdu není. Pořádně nastudujte zrušení PP ve zkušební době + doručování. Zápočtový list jste povinna vydat v den skončení PP, což ovšem nyní ještě nevíte, kdy to bude.
Re: Vypoved ve zkusebni dobe
.
>>>>Takže to udělám k datumu, kdy z práce odešel. I když
>>>>ho všude odhlásím pozdě, ale přece za něj nebudu
>>>>platit
>>>>sp a zp když do práce nechodí.
>>>>Chystám se mu poslat to zrušení. Můžu mu rovnou taky
>>>>poslat zápočtový list, nebo je povinný si ho
>>>>vyzvednout
>>>>osobně.
>>>>Očekávám, že dopis stejně nepřevezme.
>>>
>>>To teda neuděláte k datumu, kdy z práce odešel.
>>>Zrušení bude k datumu, kdy buď zrušení převezme, nebo
>>>kdy
>>>skončí úložní doba - viz § 336 o doručování.
>>>Představujte si to velmi jednoduše, ale tak
>>>jednoduché
>>>to opravdu není. Pořádně nastudujte zrušení PP ve
>>>zkušební době + doručování. Zápočtový list jste
>>>povinna
>>>vydat v den skončení PP, což ovšem nyní ještě nevíte,
>>>kdy to bude.
>>
>>Snad mě už paní All chápete, proč jsem navrhla v
>>tomto
>>případě jiný přístup.
>
>No, nevím, protože zpětně bych já dohodu nikdy
>nepodepisovala a pokud to udělá k aktuálnímu datu, tak to mu
>celou dobu , co nechodil do práce zaplatí ? Nebo jak
>kokretně jste to myslela vy ?
Myslela jsem to tak, že s návrhem dohody by byl zaměstnavatel spíš puštěn přes práh, než s papírem s "výpovědí" - viz. titulní nadpis.
Když jsem psala odpověď tak jsem si říkala, tak a teď paní pošle zaměstnanci obyčejnou poštou "výpověd" zpětně k datu, kdy odešel. Zaměstnanec namítne neplatnost výpovědi u soudu a bude mít velkou šanci, že soud vyhraje. A paní, jako zaměstnavatel, se nedoplatí.
Re: Vypoved ve zkusebni dobe
No dobře, ale to by ho do té doby platila ? Nebo myslíte, že by se jí podařilo mu vnutit, aby podepsal žádost o neplacené volno ? To silně pochybuji. Takže pořád nevím, v čem by ta dohoda byla lepší. Já osobně bych paní radila kontaktovat právníka, protože jinak ji to opravdu může vyjít velmi draho.
Re: Vypoved ve zkusebni dobe
Pokud je to paní majitelky známý (jak píše fracek), tak bych jí poradila, ať napíše zrušení jako že ho psal on s tím datem, kdy seknul s prací a řekl, že ve zkušební době končí, zajede za ním a dá mu to podepsat. A tím pádem bude mít jeho skončení dané písemně. S odhlášením problém nebude, zas tak pozdě není. A pokud to nepodepíše, tak mu říct, že v takovém případě ho vedu stále jako zaměstnance na neomluvené absenci a zruším mu pracovní poměr dle § 55.
Mimochodem - od letoška už se neodvádí ZP z poměrné části minimální mzdy za každý áčka nebo neplaceného volna, jestli si jinak v tom měsíci vydělá aspoň minimální mzdu (nebo poměrnou část minimální mzdy vzhledem k trvání poměru).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.