Re: Investice nebo daňový náklad
Ta cena je stanovena na 5 000 Kč. Tudíž to bude zhruba 10 ks drobného hmotného majetku? A rovnou do nákladů. Šlo mi hlavně o to, jestli nemám 80 000 Kč odepisovat jako investiční majetek. Prosím ještě o reakci.
Re: Investice nebo daňový náklad
Majetek od 5 001 Kč do 40 000 Kč máme evidovaný jako Drobný hmotný a tento majetek dáváme rovnou do nákladů a vedeme pro něj evidenci. Do 5 000 Kč evidenci nevedeme. Majetek nad 40 000 Kč máme jako dlouhodobý hmotný a odepisujeme.
Re: Investice nebo daňový náklad
Tak pak zaúčtujete do nákladů s tím, že tyto náklady můžete časově rozlišit. Časové rozlišení pořízení většího množství drobných předmětů stanoví ČÚS č. 017 v bodu 3.11.1
Re: Investice nebo daňový náklad
Dobrý večer. Omlouvám se že se připojuji do konverzace, ale měla bych podobný dotaz ... treninková branka 12.500,- ... rovnou do spotřeby? Nebo do majetku a odepisovat?