Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Odměňování od xJ - Re: odměňování Pokud jsou pochybnosti o správnosti ,mohli byste...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 5. 2015 11:39

    xJ (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    Pokud jsou pochybnosti o správnosti ,mohli byste nastavit systém schvalování prémií tak, aby mistr nebyl jediný, kdo o prémiích rozhoduje. Nakonec i on by to měl přivítat právě z důvodů, aby nemohl nikdo výši prémie jeho manželky zpochybnit.

  • 11. 5. 2015 12:13

    xy5

    Re: odměňování
    ten mistr má svého nadřízeného. Takže já bych se tohoto nadřízeného zeptala, zda ví, jak mistr rozděluje prémie/odměny a řešila bych to s ním. Sama s tím nic udělat nemůžete - zkrátit, sebrat apod. (mzd. úč.), ale dát podnět nadřízenému mistra a řešit to s ním můžete. Je pak na vedení, jestli jim je to jedno nebo ne - ale určitě to dělá mezi zam-ci rozbroje a právem se diví, jak je možné, že mají odlišné prémie. Je tedy otázkou, odkud vědí, že rozdílné prémie mají - jestli se jim chlubí manželka mistra?

  • 11. 5. 2015 12:14

    mirka..p (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    A nebo to ví jen mzdová účetní a nepřipadá jí to fér...

  • 11. 5. 2015 12:38

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    Přesně, jak píše Mirka. Nepříjde mi fér, že zaměstnakyně, která nedělá přesčasy, má o dost vyšší prémie než ostatní pracovníci. S nadřízeným jsem řešila, ale ten do toho nechce zasahovat. Na středisko je přidělený určitý obnos peněz a mistr jej rozděluje mezi podřízené. Kritériem by měla být ochota dělat přesčasy, přijít o víkendu, když mistr potřebuje.......Ale nikde to zakotvené nemáme, pouze, že rozdělení je plně v kompetenci mistra.
    No, příjde mi to nespravedlivé, ale nic s tím zřejmě nenadělám. Přesto díky za reakce.

  • 11. 5. 2015 12:46

    all (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    Paní Jasná, tím si vůbec nelamte hlavu . Já tento měsíc dostala pokyn - přijmout 2 pracovníky, 1 má 66 let, druhý 68. Když to neudělám, nebo protestuji, může opustit svou židli já. Takže tyto věci prostě neřeším, protože to nijak nemůžu ovlivnit, jen ublížit sobě.

  • 11. 5. 2015 13:07

    xy5

    Re: odměňování
    někdy zůstává rozum stát nad různými příkazy, raději nekomentovat. Dost by mě zajímalo (řečnická otázka), jestli mají tito lidé svoje děti, vnoučata. Každý SD by si měl uvědomit, že tím, že chce ukázat, jaký je Jura a chce chodit v tomto věku každý den do práce, jak svým potomkům hrozně škodí. Tito lidé totiž jdou na ruku naší vládě, která má pádný argument, že lidé mohou chodit do důchodu v 70ti nebo ještě déle. Oni berou SD a ještě si přivydělají, takže na tom jsou dobře. Jiní lidé, kteří by mohli na jejich místě pracovat, jsou na ÚP. Ostatní, kteří jsou nyní v prac. procesu a budou MUSET pracovat do 70ti (zatím se o zastropování jenom mluví, ale pokud vím, tak ještě není schváleno), tak budou mít problémy, aby se toho věku vůbec dožili. Je to jenom moje konstatování, každý ať si dělá co chce, ale já sama jsem rozzlobená, že mi odchod do důchodu tak prodloužili, že už bych za dřívějška byla ve SD, ale takto ho mám stále ještě v nedohlednu....

  • 11. 5. 2015 12:53

    xy5

    Re: odměňování
    tak to je opravdu asi neřešitelné, zvlášť, když s tím nechce mít nic společného nadřízený mistra
    je fakt, že pokud chce člověk dělat MÚ, tak musí brát výplaty jako čísla a nijak si to nebrat... zkontrolovat, jestli je vše podle podkladů správně, jestli je výpočet, odvody apod. správně, ale moc to neřešit, protože stejně do odměňování, jak píšete i Vy, moc mluvit nejde
    ale je pravda, že je mnoho lidí, kteří nejsou doceněni a někteří, kteří jsou přeplaceni a někteří z nich mají pořád málo

  • 11. 5. 2015 14:45

    JIřinaH. (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    >>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>na jednom středisku má mistr jednoho ze svých
    >>>>>>podřízených manželku. Měsíční prémie přiděluje mistr.
    >>>>>>A co
    >>>>>>čert nechce, manželka mistra má každý měsíc nejvyšší
    >>>>>>prémie. Nikde v zákoně jsem nenašla, že by manžel
    >>>>>>nemohl
    >>>>>>rodinnému příslušnikovi prémie přidělovat nebo se
    >>>>>>mýlím? Děkuji za názory.
    >>>>>
    >>>
    >>>A nebo to ví jen mzdová účetní a nepřipadá jí to
    >>>fér...
    >>
    >>Přesně, jak píše Mirka. Nepříjde mi fér, že
    >>zaměstnakyně, která nedělá přesčasy, má o dost vyšší
    >>prémie než
    >>ostatní pracovníci. S nadřízeným jsem řešila, ale ten
    >>do toho nechce zasahovat. Na středisko je přidělený
    >>určitý obnos peněz a mistr jej rozděluje mezi
    >>podřízené.
    Já se jen divím p.jasná, že si tedy na to neuděláte konkrétnější pravidla, nechci to nazývat přímo směrnicí, což vy jinak radíte na s odpuštěním jinačí prkotiny :-).

    >>Kritériem by měla být ochota dělat přesčasy, přijít o
    >>víkendu, když mistr potřebuje.......Ale nikde to
    >>zakotvené nemáme, pouze, že rozdělení je plně v
    >>kompetenci
    >>mistra.
    >>No, příjde mi to nespravedlivé, ale nic s tím zřejmě
    >>nenadělám. Přesto díky za reakce.
    >
    >tak to je opravdu asi neřešitelné, zvlášť, když s tím
    >nechce mít nic společného nadřízený mistra
    >je fakt, že pokud chce člověk dělat MÚ, tak musí brát
    >výplaty jako čísla a nijak si to nebrat...
    >zkontrolovat, jestli je vše podle podkladů správně, jestli je
    >výpočet, odvody apod. správně, ale moc to neřešit,
    >protože stejně do odměňování, jak píšete i Vy, moc mluvit
    >nejde
    >ale je pravda, že je mnoho lidí, kteří nejsou doceněni
    >a někteří, kteří jsou přeplaceni a někteří z nich mají
    >pořád málo

  • 11. 5. 2015 15:46

    jasná. (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>na jednom středisku má mistr jednoho ze svých
    >>>>>>>podřízených manželku. Měsíční prémie přiděluje mistr.
    >>>>>>>A co
    >>>>>>>čert nechce, manželka mistra má každý měsíc nejvyšší
    >>>>>>>prémie. Nikde v zákoně jsem nenašla, že by manžel
    >>>>>>>nemohl
    >>>>>>>rodinnému příslušnikovi prémie přidělovat nebo se
    >>>>>>>mýlím? Děkuji za názory.
    >>>>>>
    >>>>
    >>>>A nebo to ví jen mzdová účetní a nepřipadá jí to
    >>>>fér...
    >>>
    >>>Přesně, jak píše Mirka. Nepříjde mi fér, že
    >>>zaměstnakyně, která nedělá přesčasy, má o dost vyšší
    >>>prémie než
    >>>ostatní pracovníci. S nadřízeným jsem řešila, ale ten
    >>>do toho nechce zasahovat. Na středisko je přidělený
    >>>určitý obnos peněz a mistr jej rozděluje mezi
    >>>podřízené.
    > Já se jen divím p.jasná, že si tedy na to neuděláte
    >konkrétnější pravidla, nechci to nazývat přímo
    >směrnicí, což vy jinak radíte na s odpuštěním jinačí prkotiny
    >:-).

    Vždyť jsem psala, že nadřízený do toho nechce zasahovat. Pokud za mzdovkou nestojí nadřízený, tak je v rozhodování malým pánem. Upravit vnitřní předpisy bez nadřízeného bych určitě nemohla.
    >

  • 11. 5. 2015 22:03

    oskarka (neregistrovaný)

    Re: odměňování
    U nás se zase odměňuje podle toho, jestli je to šéfův kamarád a nebo ne. Třeba ta paní "dře jako kůň". Už jedna taková byla :-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).