Re: sleva na dceru - daňové přiznání
Vaše účetní asi vidí, že už se blíží 15.2. a vy jste si ještě nepodepsala prohlášení poplatníka a proto vám ho poslala.
Takže buď požádáte do 15.2. o zpracování RZD nebo si jí řeknete o potvrzení o zdanitelných příjmech a podáte si sama DP do 31.3.
Nebo nic. Z vašeho dotazu není jasné, jestli jste daňové zvýhodnění od září zrušila proto, že už na něj nemáte nárok, nebo proto, že si ho chcete uplatnit až teď.
Re: sleva na dceru - daňové přiznání
>>dobrý den, prosím vás o radu.U svého zaměstnavatele
>>jsem si uplatňovala slevu z daně na dceru ale jenom
>>1-8/2015, pak jsem zrušila
>>u účetní, že jí nechci měsíčně uplatňovat.Teď mi naše
>>účetní poslala znovu ten růžový papír.Nebo si musím
>>udělat daňové přiznání sama, když jsem 9-12/2015
>>slevu
>>měsíční nechtěla?Co má dělat
>>děkuji
>
>Vaše účetní asi vidí, že už se blíží 15.2. a vy jste
>si ještě nepodepsala prohlášení poplatníka a proto vám
>ho poslala.
>
>Takže buď požádáte do 15.2. o zpracování RZD nebo si
>jí řeknete o potvrzení o zdanitelných příjmech a podáte
>si sama DP do 31.3.
>
>Nebo nic. Z vašeho dotazu není jasné, jestli jste
>daňové zvýhodnění od září zrušila proto, že už na něj
>nemáte nárok, nebo proto, že si ho chcete uplatnit až teď.
Nárok mám, ale prý je to výhodnější když ho uplatním až v tom ročním, ale kydž jsem vlastně do srpna uplatňovala měsíčně?Jsem z toho zmatená
děkuji
Re: sleva na dceru - daňové přiznání
To zase byla dobrá rada nad zlato. Nevím, proč by to mělo být výhodnější. Doufám, že jste aspoň měla příjem 55.200,- za rok. Běžte za mzdovou účetní a poproste ji, ať vám pomůže vyplnit prohlášení poplatníka. Pravděpodobně od vás bude chtít znovu potvrzení manžela, že on daňové zvýhodnění neuplatňoval.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.