Re: Podnikání - občertsvetní ?
>>Dobrý den, chtěla bych poradit co bych potřebovala
>>mít
>>doložené. mame s.r.o. , kde vyrábím nějaké výrobky,
>>polštářky a tak. Ted bych chtěla uspořádát u nás na
>>vsi
>>pro děcka dětský den s tím, že bych tam prodávala i
>>nějaké občerstvení, limo a nějaký párek. Dotaz mám co
>>bych k takovému podnikání potřebovala mít vyřízené ?
>>Lze
>>využít ŽL s.r.o. ? ale žádné občerstvení tam nemám.
>>Nestačí nákup prodej ?
>>nebo lze pouze ákup prodej ? Jedna se o jedorazovou
>>akci, neplanuji v tom nějak podnikat :)
>Pokud se týká jednorázové akce tak by měl ŽL na nákup
>a prodej stačit.
Re: Podnikání - občertsvetní ?
je asi otázkou, kdo a jak by to posuzoval,viz:
48. Velkoobchod a maloobchod
Činnosti spojené s nákupem a prodejem zboží za účelem jeho dalšího prodeje k další podnikatelské činnosti (velkoobchod) a činnosti spojené s nákupem a prodejem zboží za účelem jeho prodeje přímému spotřebiteli a prodej tohoto zboží (maloobchod). Obsluha čerpacích stanic, zabezpečování provozování čerpacích stanic v souladu s bezpečnostními, hasičskými, ekologickými předpisy a českými technickými normami, zajišťování drobných poradenských služeb ve vztahu k prodávanému sortimentu.
nebo:
Hostinská činnost Činnosti spočívající v přípravě a prodeji pokrmů a nápojů k bezprostřední spotřebě v provozovně, v níž jsou prodávány.
V rámci živnosti je možno poskytovat ubytování ve všech ubytovacích zařízeních (například hotel, motel, kemp, ubytovna) a v bytových domech, rodinných domech nebo ve stavbách pro rodinnou rekreaci. Pokud zůstane zachována povaha živnosti, lze provádět prodej pomocí automatů (nápojové, občerstvovací), doplňkový prodej (například tabákové výrobky, upomínkové předměty, základní hygienické potřeby), prodej pokrmů a nápojů přes ulici, půjčování novin a časopisů, půjčování stolních společenských her (například karty, šachy), provozování her (například kulečník, bowling).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.