Re: dědictví
Pokud je uzavřena darovací smlouva žijících rodičů s Vámi,zaplatíte darovací daň, přehlásíte vlastníka a pod.Za života si zůstavitel může dělat s majetkem,co libo.Předmětem dědického řízení RD tím pádem už není.Dědictví se řeší po smrti zůstavitele a to pak dle závěti nebo ze zákona.Bude-li se řešit v případě úmrtí rodičů ještě jiný majetek,ten předmětem dědictví bude.Nejsem ovšem právník,vydržte na další příspěvky..
Re: dědictví
Existuje ovšem také institut tzv. dědického zápočtu, a sice že na dědictví se započte to, co jeden z dědiců dostal od zůstavitele za života nad rámec obvyklého darování; obávám se, že darování RD tuto podmnínku splňuje. Uplatní-li tedy synovec Vašeho manžela při dědickém řízení tuto námitkum, bude třeba jej vyplatit.
Re: dědictví
já jsem tento institut chápala tak, že při rozdělení dědictví pro rodičích - pokud ještě proběhne dědické řízení z nějakého majetku - by synovec mohl uplatňovat celé dědictví ve svůj prospěch s poukazem na to, že jeden z dědiců t.j. syn rodičů již dostal za jejich života a že jediným dědicem toho, co po úmrtí zůstavitelů zůstalo by mělo být jeho...laicky řečeno dům nebude součástí dědictví, protože v době úmrtí již nebude spadat do dědictví, bude majetkem jiné osoby, ale pokud by měli například ještě jiný majetek (př.garáž,auto) který by spadal do dědictví mohl by být jediným dědicem synovec,který by mohl poukázat na to, že jeden ze zák.dědiců již dostal dům, a chtěl by započíst tento dar na hodnotu dědického podílu z garáže a auta...
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.