Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Sleva student a PP od . - Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj Dle mého...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2016 14:31

    .

    Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
    Dle mého názoru nemáte pravdu

    Něco jiného je slevu na studenta a něco jiného je daňové zvýhodnění na vyživované dítě.

  • 25. 10. 2016 14:39

    splichal (neregistrovaný) 82.144.144.---

    Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
    dobře, když nemám, pravdu můžu dát otci slevu na dítě které pracuje? na hlavní pracovní poměr nebo jak to tedy
    je.Poradíte mi prosím?

  • 25. 10. 2016 14:43

    .

    Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
    Zaměstnanec sdílí s dcerou společně hospodařící domácnost a jsou splněny níže uvedené podmínky? Pokud ano, ta by měl mít zaměstnanec nárok na daňové zvýhodnění na dítě.

    ZDP § 35c
    (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů, vlastní vnuk nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho rodiče nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
    b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
    1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)

  • 25. 10. 2016 17:02

    Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

    Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
    Jen doplním, že u VŠ není forma studia rozhodující, musí jít o státem uznanou VŠ a ne v programu celoživotního vzdělávání. A na výši výdělku dítěte nezáleží. Pokud tedy vede dcera s otcem společnou domácnost a i ty další podmínky splňuje, může na ni otec uplatňovat zvýhodnění a ona sama si může uplatňovat studentskou slevu z daně ze svého výdělku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).