Hlavní navigace

Sleva student a PP

  • (neregistrovaný) 82.144.144.---

    25. 10. 2016 14:16

    Dobrý den,
    zaměstnanec mi přinesl potvrzení, že dcera 22 let začala studovat od října magisterský navaz.stud.program, forma kombinovaná.
    Současně již pracuje na HPP od srpna. ODmítla jsem dát slevu na dítě, s tím že slevu si může v současném zaměstnání uplatnit jako student sama za sebe.
    dle zákona o státní soc.podpoře §12 s výjímkou na odkaz §10 -zakládá účast na nemocenském pojištění. Prostě si platí zdravotní a soc. pojištění již jako zaměstnanec.
    Mám pravdu?. Prosím o konzultaci. Díky moc.
    M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2016 14:31

      .

      Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
      Dle mého názoru nemáte pravdu

      Něco jiného je slevu na studenta a něco jiného je daňové zvýhodnění na vyživované dítě.

    • 25. 10. 2016 14:39

      splichal (neregistrovaný) 82.144.144.---

      Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
      dobře, když nemám, pravdu můžu dát otci slevu na dítě které pracuje? na hlavní pracovní poměr nebo jak to tedy
      je.Poradíte mi prosím?

    • 25. 10. 2016 14:43

      .

      Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
      Zaměstnanec sdílí s dcerou společně hospodařící domácnost a jsou splněny níže uvedené podmínky? Pokud ano, ta by měl mít zaměstnanec nárok na daňové zvýhodnění na dítě.

      ZDP § 35c
      (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů, vlastní vnuk nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho rodiče nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
      b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
      1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)

    • 25. 10. 2016 17:02

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re:sleva na dítě, které studuje a pracuj
      Jen doplním, že u VŠ není forma studia rozhodující, musí jít o státem uznanou VŠ a ne v programu celoživotního vzdělávání. A na výši výdělku dítěte nezáleží. Pokud tedy vede dcera s otcem společnou domácnost a i ty další podmínky splňuje, může na ni otec uplatňovat zvýhodnění a ona sama si může uplatňovat studentskou slevu z daně ze svého výdělku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).