Re: Odpočet z daňových dokladů bez DIČ
Zjednodšené daňové doklady nemusí obsahovat údaje o odběrateli.
POkud to jdou doklady související s podnikáním - může si i ze "starých" dokladů uplanit DPH.
Ale píšete "stal se plátcem" - tady nemůžete odečítat DPH z dokladů, které mají DUZP před vznikem plátcovství. Můžete si odečíst DPH ze zásob nebo majetku, který je v evidenci. tuším §79 ZDPH
Re: Odpočet z daňových dokladů bez DIČ
Jo tak, ty výdaje % mě nenapadly. Jinak jednoduše, když se stane 1.11.2016 plátcem. 1.5.2016 nakoupil materiál, ze kterého vyrobil součástky a ty do 31.10.2016 prodal - není nárok na odpočet DPH.
Zároveň ale 1.5.2016 nakoupil kleště a kladivo, které stále ve "firmě" má a používá - zde si může nárokovat odpočet.
Re: Odpočet z daňových dokladů bez DIČ
Mirko, takže pokud mi tady dal doklady za nákupy součástek, které už do začátku plátcovství vyfakturoval, tak má s odpočtem smůlu. Jen z těch , co má "na skladě". A jak ho znám, tak bude mít na skladě vše.
Ono se nejedná o moc,celkem DPH asi 10 tis, ale uvidím, jak se k tomu postaví FÚ.
MOC DĚKUJI!!:-)
Re: Odpočet z daňových dokladů bez DIČ
FÚ se k tomu postavil v našem případě takto: přišel, nechal si předložit záznamní povinnost za první měsíc, předložit inventuru, namátkově si nechal ukázat vybrané zboží, k tomu najít doklad.
Pokud doklad nevyhovoval podmínkám (nebo byla jiná cena na dokladu), napsal to to zprávy a upravil odpočet, který jsme uvedli.
Dokonce původně chtěli k jednotlivým položkám v invetuře napsat čísla dokladů, na kterých je pořízení. Naštestí z toho sešlo.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.