Re: Vyúčtování služeb z pronájmu bytu
Než něco zaúčtujete, tak musíte znát právní situaci. Tj. měl by to posoudit právník, který umí německé právo.
Ve smlouvě by mělo být uvedeno, do kdy majitel předá vyúčtování služeb. V ČR platí, že pokud není vyúčtování předáno včas, tak má nájemník právo na pokutu 50 Kč/den, tj. za jeden rok 18 250 Kč. Třeba mají v Německu něco podobného.
Další šancí je, že pohledávka, pokud vůbec existuje, může být promlčena.
Ale bez znalosti nájemní smlouvy a právníka to půjde obtížně řešit.
Hezký den!
Re: Vyúčtování služeb z pronájmu bytu
Řekla bych, že ano, v § 13 se mluví o poskytovateli a příjemci služeb a kdo je poskytovatel a kdo příjemce je vymezeno v §2 zákona 67/2013
poskytovatelem služeb
1. vlastník nemovitosti nebo vlastník jednotky v domě rozděleném na jednotky v případě, že je byt užíván na základě nájemní smlouvy
příjemcem služeb
1. nájemce bytu, nebo
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.