Re: Silniční daň
Zálohy na silniční daň se musí platit v každém případě.
Zaměstnavatel má dvě možnosti. Buď bude platit zálohy, kdy podkladem bude denní sazba silniční daně, nebo bude platit zálohy, kdy podkladem bude roční sazba silniční daně.
Při zpracování Přiznání k silniční dani za dané období se může firma rozhodnout, zda podkladem pro výpočet daně bude stejný způsob, jako při výpočtu záloh. Nebo zda zvolí druhý způsob.
Může platit zálohy podle denní sazby a při zpracování přiznání uplatnit roční sazbu daně.
Zákon o dani silniční § 10
(3) V případech podle § 4 odst. 2 písm. a) se záloha vypočte obdobně podle odstavce 2 anebo ve výši podle § 6 odst. 4; přitom postup při placení záloh nelze u téhož osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla v průběhu zdaňovacího období měnit.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-16
Re: Silniční daň
Co jsem zase napsala špatně. Sazba pro použití soukromého vozidla zaměstnance pro zaměstnavatele 25,- * počet dnů využití v 1., 2., 3., čtvrtletí, 10+11 měsíci.
OT. S tím heslem - pokud používáte Firefox zkuste se podívat vpravo nahoře ve vyhledávači by mohla být ikonka se třemi čárkami, když na ni kliknete, tak pak Možnosti - Soukromí a zabezpečení - Formuláře a hesla - Uložené přihlašovací údaje - Zobrazit hesla
Re: Silniční daň_zálohy_sazba 25,-
§ 10 odst. 3) umožňuje výpočet zálohy na silniční daň
i podle § 6 odst. 4)
§ 10 odst. (3) V případech podle § 4 odst. 2 písm. a) se záloha vypočte obdobně podle odstavce 2 .a.n.e.b.o. ve výši podle § 6 odst. 4; přitom postup při placení záloh nelze u téhož osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla v průběhu zdaňovacího období měnit.
§ 6 odst. (4) V případě podle § 4 odst. 2 písm. a) činí sazba daně 25 Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, je-li to pro poplatníka (zaměstnavatele) výhodnější.
Re: Silniční daň_zálohy_sazba 25,-
*******************************************
Z toho si nic nedělejte, já také nechápu, jak se STANOVÍ
záloha na daň, když se až v DP za silničku uvádí = za každý den použití=. Chápat jak stanovit ZÁLOHU a přitom se rozhodnout zda
25,- za použití nebo celoroční ........ je nad mé chápání.
Můžu se chlubit, že v tomto případě jsme na tom stejně?
HEZKÝ DEN FŠEM
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.