Re: Vrácená záloha x opravný daňový dokl
Tedy si můžeme nárokovat DPH ve 12/2017, ikdyž jsme zálohu vrátili až v 1/2018 ? ( znejistil jsem, u záloh se nárokuje DPH až po úhradě) Zaúčtovat ve 12/2017, DPH nárokovat v 1/2018( kdy byla vrácena )
Re: Vrácená záloha x opravný daňový dokl
Když záloha nebyla vrácena ve 12/2017, může si odběratel snížit DPH na výstupu už ve 12/2017 ? Částka je nad 10000,-- , v kontrolním hlášení bude s mínusem v A4 ? Snížení DPH na výstupu v 1/2018. Děkuji.
Re: Vrácená záloha x opravný daňový dokl
vy ale přece máte vystaven daňový doklad - opravný, a pro ODD platí pouze podmínka dle ustanovení výše uvedeného, neřídíte se úhradou, ale obdobím, kdy ODD obdrží odběratel pokud mi nevěříte, počkejte se na názor daňového poradce
Re: Vrácená záloha x opravný daňový dokl
Částka je ve skutečnosti nad 10000,--, pro snadnější výpočet je výše uvedená částka menší. Ještě jednou Vám děkuji za radu.