Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pokladní doklady z 2017 dodané v 2018 od .. - Re: pokladní doklady z 2017 dodané 2018 V klidu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2018 21:08

    .. (neregistrovaný)

    Re: pokladní doklady z 2017 dodané 2018
    V klidu vyčkám pár dalších týdnů, protože když pokladní doklady dávají klienti své externí účetní po kapkách, tak proč ta by se měla plašit a dávat stále další a další podání Přiznání a KH na FÚ, když to za měsíc půjde také a pak tam může dát všechny ty pozdě dodané doklady vyplacené v pokladně roku 2017 najednou. Ovšem pokud máte s klientem dobrou smlouvu s uvedením, že co pozdě dodaný doklad to nové podání přiznání a KH na FÚ / a samozřejmě co podání to např. 500,-Kč za práci navíc / tak to bych se držela smlouvy a podávala, podávala / a fakturovala a fakturovala,... /. Otázkou je, zda se pak klient zamyslí a začne dodávat doklady včas a najednou, nebo zda si najde jinou externí účetní, která na jeho hru přistoupí.
    Přeji hezký večer

  • 26. 1. 2018 21:12

    dáša7 (neregistrovaný)

    Re: pokladní doklady z 2017 dodané 2018
    děkuji za info, měla jsem obavu, zda je to u pokladních dokladů možné stejně jako u faktur zahrnout až do DPH letos, samozřejmě co se týče nákladů, tak použiji v roce 2018 časové rozlišení :)

  • 26. 1. 2018 21:15

    dáša7 (neregistrovaný)

    Re: pokladní doklady z 2017 dodané 2018
    ještě mě napadá, zda nebude problém v tom, že tam je i jedna faktura přijatá za cca 6tis. v režimu přenesené DP?

  • 26. 1. 2018 21:32

    .. (neregistrovaný)

    Re: pokladní doklady z 2017 dodané 2018
    >>>Prosím o názor, dnes se mi dostali do rukou pokladní
    >>>doklady za materiál z 12/2017. Mám podat dodatečné
    >>>DPH
    >>>a KH 12/2017 nebo mám doklady zadat až v 1/2018? V
    >>>součtu jsou doklady do 10tis. Myslím, že je možné
    >>>obojí,
    >>>ale budu ráda za názory.
    >>

    >děkuji za info, měla jsem obavu, zda je to u
    >pokladních dokladů možné stejně jako u faktur zahrnout až do
    >DPH letos, samozřejmě co se týče nákladů, tak použiji v
    >roce 2018 časové rozlišení :)

    A dokážete si představit kolik to bude práce navíc? Zaúčtovat všechny pozdě dodané pokladní doklady do roku 2017, u jednotlivých dokladů časově rozlišit odpočet DPH kdy zaúčtováno bude v roce 2017 a odpočet bude v roce 2018, ... Teď donese dva doklady, za týden dalších dvacet, za měsíc dalších deset, ... a před koncem účetní závěrky další krabici plnou paragonů.
    Zaplatí Vám klient tu práci navíc?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).