Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zahraniční faktury od mirka..p - Re: Zahraniční faktury >Dobrý den, >prosím o radu se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2018 16:02

    mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    Re: Zahraniční faktury
    >Dobrý den,
    >prosím o radu se zahraničními fakturami ze Slovenska.
    >
    >1. U některým faktur je napsáno "revers charge" a
    >nulové DPH. Jelikož se ke mě faktury dostávají jednou za
    >měsíc všechny, provádím samovyměření k datu vystavení
    >faktury (dodání služeb, zboží. se sazbou 21% Chci se
    >zeptat zda to takto může být?

    Možná ano, neuvádíte, za co ty faktury jsou

    >2. Na některých fakturách je uvedeno IČ odběratele
    >(naše), a IČ dph dodavatele. Sazba DPH je nulová. Není
    >zda uvedeno nic o přenesené povinnosti ani žádný zákon.
    >Provádí se zda samovyměření či nikoli?

    viz předchozí odpověď

    >3. Některé faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za únor
    >čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno dát
    >faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >uvedením data v Kontrolním hlášení se správným datumem
    >dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb 12.1.2018 a
    >do DPH zavést v březnu s datem v KH 12.1.2018) nebo
    >musím pokaždé udělat opravné přiznání daného měsíce,
    >kam faktura patří.

    viz předchozí odpověď

    >Předem děkuji rady

  • 25. 2. 2018 16:10

    Zana

    Re: Zahraniční faktury
    Faktury jsou za různé služby, zprostředkování určitých služeb, taneční vystoupení, zajištění zdravotní služby na akci, moderování, či nakoupení nějakého zboží například bundy, spacáky apod.

  • 25. 2. 2018 16:43

    mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    Re: Zahraniční faktury
    >>>Dobrý den,
    >>>prosím o radu se zahraničními fakturami ze Slovenska.
    >>>
    >>>1. U některým faktur je napsáno "revers charge" a
    >>>nulové DPH. Jelikož se ke mě faktury dostávají jednou
    >>>za
    >>>měsíc všechny, provádím samovyměření k datu vystavení
    >>>faktury (dodání služeb, zboží. se sazbou 21% Chci se
    >>>zeptat zda to takto může být?
    >>
    >>Možná ano, neuvádíte, za co ty faktury jsou
    >>
    >>>2. Na některých fakturách je uvedeno IČ odběratele
    >>>(naše), a IČ dph dodavatele. Sazba DPH je nulová.
    >>>Není
    >>>zda uvedeno nic o přenesené povinnosti ani žádný
    >>>zákon.
    >>>Provádí se zda samovyměření či nikoli?
    >>
    >>viz předchozí odpověď
    >>
    >>>3. Některé faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>únor
    >>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>dát
    >>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>datumem
    >>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>12.1.2018 a

    >>
    >>>Předem děkuji rady
    >
    >Faktury jsou za různé služby, zprostředkování určitých
    >služeb, taneční vystoupení, zajištění zdravotní služby
    >na akci, moderování, či nakoupení nějakého zboží
    >například bundy, spacáky apod.

    ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla §9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte samovyměření, ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný, samovyměření.
    ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o polské plátce
    ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci daně, někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání, ale s DPPD dle faktury.

  • 25. 2. 2018 16:44

    mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    Re: Zahraniční faktury
    >>>>Dobrý den,
    >>>>prosím o radu se zahraničními fakturami ze Slovenska.
    >>>>
    >>>>1. U některým faktur je napsáno "revers charge" a
    >>>>nulové DPH. Jelikož se ke mě faktury dostávají jednou
    >>>>za
    >>>>měsíc všechny, provádím samovyměření k datu vystavení
    >>>>faktury (dodání služeb, zboží. se sazbou 21% Chci se
    >>>>zeptat zda to takto může být?
    >>>
    >>>Možná ano, neuvádíte, za co ty faktury jsou
    >>>
    >>>>2. Na některých fakturách je uvedeno IČ odběratele
    >>>>(naše), a IČ dph dodavatele. Sazba DPH je nulová.
    >>>>Není
    >>>>zda uvedeno nic o přenesené povinnosti ani žádný
    >>>>zákon.
    >>>>Provádí se zda samovyměření či nikoli?
    >>>
    >>>viz předchozí odpověď
    >>>
    >>>>3. Některé faktury dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>>únor
    >>>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>>dát
    >>>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>>datumem
    >>>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>>12.1.2018 a
    >
    >>>
    >>>>Předem děkuji rady
    >>
    >>Faktury jsou za různé služby, zprostředkování
    >>určitých

    >
    >ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla
    >§9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo
    >příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte samovyměření,
    >ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se
    >všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    >U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný,
    >samovyměření.
    >ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o
    >polské plátce
    >ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci daně,
    >někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání,
    >ale s DPPD dle faktury.

    Ještě poznámka: doporučuji nějaké dobré školení na oblast DPH při obchodování v rámci EU, je tam mnoho různých variant...

  • 26. 2. 2018 12:48

    Zana

    Re: Zahraniční faktury
    Děkuji za odpovědi. nějaký kurz k této problematice chci navštívit.

    Ještě se zeptám, jak řešit fakturu, která je vystavena od plátce (slovensko) na poskytnuté služby (moderování), je vystavena v přenesené povinnosti, bez DPH. Ale služba byla vykonána pro českého odběratele ale na území Slovenska, neměla by být faktura vystavena se slovenským DPH?

  • 26. 2. 2018 13:24

    mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

    Re: Zahraniční faktury
    Přečtě te si ty §§, je to tam popsané.

  • 26. 2. 2018 13:30

    allli

    Re: Zahraniční faktury
    dostanu se zpožděním. Někdy třeba
    >>>>>>měsíc (FA 31.1. a fakturu dostanu až s doklady za
    >>>>>>únor
    >>>>>>čili v březnu. A někdy se i stane, že doklady dostanu
    >>>>>>třeba čtyři měsíce zpětně. Chci se zeptat je možno
    >>>>>>dát
    >>>>>>faktury do aktuálního měsíce, který zpracovávám s
    >>>>>>uvedením data v Kontrolním hlášení se správným
    >>>>>>datumem
    >>>>>>dodání služeb (zboží) (např. FA dodaní služeb
    >>>>>>12.1.2018 a
    >>>
    >>>>>
    >>>>>>Předem děkuji rady
    >>>>
    >>>>Faktury jsou za různé služby, zprostředkování
    >>>>určitých
    >>
    >>>
    >>>ad 1) Pokud se jedná o služby dle základního pravidla
    >>>§9 ZDPH - pak je místo plněn v ČR - tam kde sídlo
    >>>příjemce, tak ano, k datu vystavení uděláte
    >>>samovyměření,
    >>>ale doporučuji nastudovat §9 a následující, zda se
    >>>všechny faktury za služby vejdou do § 9.
    >>>U zboží od osoby reg. k dani v PL je postup stejný,
    >>>samovyměření.
    >>>ad 2) musíte si zjistit na VIES? jestli se jedná o
    >>>polské plátce
    >>>ad 3) U těch opožděných faktur záleží na správci
    >>>daně,
    >>>někteří to tolerují, že dáte do pozdějšího přiznání,
    >>>ale s DPPD dle faktury.
    >>
    >>Ještě poznámka: doporučuji nějaké dobré školení na
    >>oblast DPH při obchodování v rámci EU, je tam mnoho
    >>různých variant...
    >
    >
    >Děkuji za odpovědi. nějaký kurz k této problematice
    >chci navštívit.
    >
    >Ještě se zeptám, jak řešit fakturu, která je vystavena
    >od plátce (slovensko) na poskytnuté služby
    >(moderování), je vystavena v přenesené povinnosti, bez DPH. Ale
    >služba byla vykonána pro českého odběratele ale na
    >území Slovenska, neměla by být faktura vystavena se
    >slovenským DPH?
    jak už psala paní Mirka - ve vašem případě nezáleží, kde je služba poskytnuta, ale ve které zemi má odběratel sídlo (§9/1 ZDPH)
    vypočtete DPH a uvedete do ř. 5 (6) a 43 (44), pokud máte nárok na odpočet DPH
    dále uvedete do KH A.2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).