Re: Vázaný zástupce - ZP, SP?
Když jako odborník dle NOZ § 5 / a § 2950 / zpracováváte cizí osobě Přiznání k dani z příjmu FO a jak je vidět, tak i jako odborník budete řešit povinnosti klienta vůči zdravotní pojištění a vůči ČSSZ, tak si k tomu budete muset něco dopředu nastudovat. Těžko Vám sem někdo napíše kompletní návod když ani nevíme, od kdy měla klientka povolení atd. Také byste ji měla dopředu seznámit se sankcemi, které za pozdní oznámení začátku činnosti na ZP a ČSSZ pravděpodobně dostane.
Re: Vázaný zástupce - ZP, SP?
To je ten stejný klient "/ OSVČ na základě živnostenského listu (Poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru) /",
u kterého jste řešila na začátku března jak vysoké má procenta výdajů?
A tady jsou vypsané ty sankce, které Vaší kamarádku mohou čekat.
https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1358951
A něco, co jste si zde mohla najít a co odpoví to na Vaše otázky
https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1505195
https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1555254
Ale vážně - pokud to neovládáte, tak ji raději pošlete za daňovým poradcem.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.