Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě od xy5 - Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě doložit měl do...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2018 6:32

    jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    >>Dobrý den,
    >>
    >>zaměstnanec v průběhu roku 2017 neuplatňoval daňové
    >>zvýhodnění na dítě. 15.2 požádal RZD a o dodatečné
    >>uplatnění daň. zvýhodnění na dítě za 3 měsíce
    >>(10-12).
    >>Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že neuplatňuje
    >>DZ
    >>doložil až nyní s datem vystavení 27.3. Můžu ještě
    >>udělat RZD nebo raději podat DPFO. Děkuji za radu.
    >
    >doložit měl do 15.2.

    Dítě v RZD uplatnit nemůžete, potvrzení muselo být dodáno do 15.2.2018.
    >

  • 28. 3. 2018 9:51

    alice99 (neregistrovaný) 46.13.38.---

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    Dobrý den, paní Jasná,

    domnívám se, že je možné uplatnit dodatečně daňové zvýhodnění na dítě, podepsáním prohlášení do 15.2 a tím se promítne v RZD. Nebo ne? Děkuji

  • 28. 3. 2018 10:00

    Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    § 38 ch):

    " Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady nepředloží plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího období."

  • 28. 3. 2018 10:38

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    Nevztahuje se výše uvedená věta jen na předložení Potvrzení od předchozích zaměstnavatelů?
    S tím, že by mělo být RZD provedeno, ale z důvodu nedoložení jiných, zákonem vyžadovaných dokladů, nelze přihlédnout k požadovaným slevám a daňovým zvýhodněním uvedeným v žádosti o RZD?

    A dále - čestné prohlášení od manžela/manželky/druhého poplatníka/ není uvedeno mezi doklady, které by mohl zaměstnavatel od zaměstnance požadovat. Na rozdíl od Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění, pokud by manžel/manželka/druhý poplatník/ byl zaměstnaný.

  • 28. 3. 2018 11:00

    Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    Omlouvám se, vždycky jsem si myslela, že všechny doklady k RZD musí být předloženy do 15.2., protože udělat RZD napůl mi nepřijde moc smysluplné. Tak snad mu aspoň paní účetní řekne, že tam to zvýhodnění nemá, ať si podá DP.

  • 28. 3. 2018 11:23

    .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>
    >>>>>>>zaměstnanec v průběhu roku 2017 neuplatňoval daňové
    >>>>>>>zvýhodnění na dítě. 15.2 požádal RZD a o dodatečné
    >>>>>>>uplatnění daň. zvýhodnění na dítě za 3 měsíce
    >>>>>>>(10-12).
    >>>>>>>Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že
    >>>>>>>neuplatňuje
    >>>>>>>DZ
    >>>>>>>doložil až nyní s datem vystavení 27.3. Můžu ještě
    >>>>>>>udělat RZD nebo raději podat DPFO. Děkuji za radu.

    >>>" Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového
    >>>zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady
    >>>nepředloží
    >>>plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího
    >>>období."
    >>
    >>Nevztahuje se výše uvedená věta jen na předložení
    >>Potvrzení od předchozích zaměstnavatelů?
    >>S tím, že by mělo být RZD provedeno, ale z důvodu
    >>nedoložení jiných, zákonem vyžadovaných dokladů,
    >>nelze
    >>přihlédnout k požadovaným slevám a daňovým
    >>zvýhodněním
    >>uvedeným v žádosti o RZD?
    >>
    >>A dále - čestné prohlášení od
    >>manžela/manželky/druhého
    >>poplatníka/ není uvedeno mezi doklady, které by mohl
    >>zaměstnavatel od zaměstnance požadovat. Na rozdíl od
    >>Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro
    >>uplatnění nároku na daňové zvýhodnění, pokud by
    >>manžel/manželka/druhý poplatník/ byl zaměstnaný.
    >>
    >
    >Omlouvám se, vždycky jsem si myslela, že všechny
    >doklady k RZD musí být předloženy do 15.2., protože udělat
    >RZD napůl mi nepřijde moc smysluplné. Tak snad mu
    >aspoň paní účetní řekne, že tam to zvýhodnění nemá, ať si
    >podá DP.

    Pokud "druhý poplatník" není zaměstnaný a zaměstnanec doložil jinak vše potřebné, tak by mu měl zaměstnavatel provést RZD a v něm uplatnit i požadované zvýhodnění na dítě. Pak by si zaměstnanec nemusel podávat kvůli daňovému zvýhodnění DAP.

    Jen tápu v tom, proč mzdová účetní zaměstnavatele chtěla po zaměstnanci Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že neuplatňuje DZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).