Hlavní navigace

RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě

  • (neregistrovaný) 109.164.32.---

    27. 3. 2018 22:35

    Dobrý den,

    zaměstnanec v průběhu roku 2017 neuplatňoval daňové zvýhodnění na dítě. 15.2 požádal RZD a o dodatečné uplatnění daň. zvýhodnění na dítě za 3 měsíce (10-12). Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že neuplatňuje DZ doložil až nyní s datem vystavení 27.3. Můžu ještě udělat RZD nebo raději podat DPFO. Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2018 6:32

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      >>Dobrý den,
      >>
      >>zaměstnanec v průběhu roku 2017 neuplatňoval daňové
      >>zvýhodnění na dítě. 15.2 požádal RZD a o dodatečné
      >>uplatnění daň. zvýhodnění na dítě za 3 měsíce
      >>(10-12).
      >>Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že neuplatňuje
      >>DZ
      >>doložil až nyní s datem vystavení 27.3. Můžu ještě
      >>udělat RZD nebo raději podat DPFO. Děkuji za radu.
      >
      >doložit měl do 15.2.

      Dítě v RZD uplatnit nemůžete, potvrzení muselo být dodáno do 15.2.2018.
      >

    • 28. 3. 2018 9:51

      alice99 (neregistrovaný) 46.13.38.---

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      Dobrý den, paní Jasná,

      domnívám se, že je možné uplatnit dodatečně daňové zvýhodnění na dítě, podepsáním prohlášení do 15.2 a tím se promítne v RZD. Nebo ne? Děkuji

    • 28. 3. 2018 10:00

      Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      § 38 ch):

      " Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady nepředloží plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího období."

    • 28. 3. 2018 10:38

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      Nevztahuje se výše uvedená věta jen na předložení Potvrzení od předchozích zaměstnavatelů?
      S tím, že by mělo být RZD provedeno, ale z důvodu nedoložení jiných, zákonem vyžadovaných dokladů, nelze přihlédnout k požadovaným slevám a daňovým zvýhodněním uvedeným v žádosti o RZD?

      A dále - čestné prohlášení od manžela/manželky/druhého poplatníka/ není uvedeno mezi doklady, které by mohl zaměstnavatel od zaměstnance požadovat. Na rozdíl od Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění, pokud by manžel/manželka/druhý poplatník/ byl zaměstnaný.

    • 28. 3. 2018 11:00

      Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      Omlouvám se, vždycky jsem si myslela, že všechny doklady k RZD musí být předloženy do 15.2., protože udělat RZD napůl mi nepřijde moc smysluplné. Tak snad mu aspoň paní účetní řekne, že tam to zvýhodnění nemá, ať si podá DP.

    • 28. 3. 2018 11:23

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: RZD dodatečně daň. zvýhod. dítě
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>
      >>>>>>>zaměstnanec v průběhu roku 2017 neuplatňoval daňové
      >>>>>>>zvýhodnění na dítě. 15.2 požádal RZD a o dodatečné
      >>>>>>>uplatnění daň. zvýhodnění na dítě za 3 měsíce
      >>>>>>>(10-12).
      >>>>>>>Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že
      >>>>>>>neuplatňuje
      >>>>>>>DZ
      >>>>>>>doložil až nyní s datem vystavení 27.3. Můžu ještě
      >>>>>>>udělat RZD nebo raději podat DPFO. Děkuji za radu.

      >>>" Plátce daně roční zúčtování záloh a daňového
      >>>zvýhodnění neprovede, pokud poplatník tyto doklady
      >>>nepředloží
      >>>plátci daně do 15. února po uplynutí zdaňovacího
      >>>období."
      >>
      >>Nevztahuje se výše uvedená věta jen na předložení
      >>Potvrzení od předchozích zaměstnavatelů?
      >>S tím, že by mělo být RZD provedeno, ale z důvodu
      >>nedoložení jiných, zákonem vyžadovaných dokladů,
      >>nelze
      >>přihlédnout k požadovaným slevám a daňovým
      >>zvýhodněním
      >>uvedeným v žádosti o RZD?
      >>
      >>A dále - čestné prohlášení od
      >>manžela/manželky/druhého
      >>poplatníka/ není uvedeno mezi doklady, které by mohl
      >>zaměstnavatel od zaměstnance požadovat. Na rozdíl od
      >>Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro
      >>uplatnění nároku na daňové zvýhodnění, pokud by
      >>manžel/manželka/druhý poplatník/ byl zaměstnaný.
      >>
      >
      >Omlouvám se, vždycky jsem si myslela, že všechny
      >doklady k RZD musí být předloženy do 15.2., protože udělat
      >RZD napůl mi nepřijde moc smysluplné. Tak snad mu
      >aspoň paní účetní řekne, že tam to zvýhodnění nemá, ať si
      >podá DP.

      Pokud "druhý poplatník" není zaměstnaný a zaměstnanec doložil jinak vše potřebné, tak by mu měl zaměstnavatel provést RZD a v něm uplatnit i požadované zvýhodnění na dítě. Pak by si zaměstnanec nemusel podávat kvůli daňovému zvýhodnění DAP.

      Jen tápu v tom, proč mzdová účetní zaměstnavatele chtěla po zaměstnanci Čestné prohlášení druhého z poplatníků, že neuplatňuje DZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).