Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pozdní reg. k DPH, jak na dopočet DPH? od .. - Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH Legislativní...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 4. 2018 11:21

  .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

  Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH
  Legislativní zdůvodnění nenajdete dle mého názoru ani pro jedno. Co nový plátce DPH, to jiný případ, jiné možnosti. Uvádíte, že nemá smlouvy. Nemá je písemně, ale co ústní smlouvy? Domluvil se s odběrateli, že se jedná o cenu konečnou?

  Jak to má s plněním na vstupu? Má možnost si uplatnit odpočet DPH?

  Má již podané Přiznání k dani z příjmů FO 2017? Nebo prozřetelně oddálil termín pro podání DAP, buď podáním žádosti na FÚ nebo zainteresováním daňového poradce?

  Pro jistotu - neměl plnění v režimu PDP?

 • 15. 4. 2018 20:46

  Vojtěch K. (neregistrovaný) 80.90.137.---

  Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH
  On ale nebude ty své odběratele kontaktovat, ani není jak. A pokud je, nechce nikoho "otravovat", aby i oni museli podávat dodatečná přiznání, raději důsledky té své chyby zaplatí sám (nechce ztratit dobré jméno u zákazníků). Je to opravář spotřebičů (většinou pro obyvatelstvo), občas něco namontuje firmě. Do DPH spadl kvůli mimořádné zakázce, té se dodanění netýká. Předpokládám, že cena opravy byla stanovena vždy jako konečná. Když si nechám jako občan opravit pračku či boty, dostanu nějakou účtenku o provedené práci a tím je to vyřízeno. Určitě bych neakceptoval, že něco doplatím, když se opravář "ve svých daních splete".

  Odpočet z něco málo dokladů (zjednodušené DD) si udělat bude moci. Ale chce do toho jít jen v roce 2018, přiznání k DPFO za rok 2017 má podáno a měnit to nechce.

  Plnění v režimu PDP měl. Tam bych určitě volil dodanění +21% z původní ceny. Naprostá většina případů se ale bude týkat "opravních dokladů pro obyvatelstvo" - pokud by mohl DPH spočítat shora (původní cenu by považoval jako konečnou, tedy nově s DPH), bylo by to pro něj o nějakou tisícovku levnější.

 • 15. 4. 2018 21:52

  .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

  Re: Pozdní reg.k DPH, jak na dopočet DPH
  PDP - tam že zákona nemá jinou možnost, než navýšit plnění o DPH
  Ostatní - s podporou danového poradce - by mohl dopočítat DPH shora s tím, že se jednalo o ceny konečné. Jen pak bude mít chybné údaje v Přiznání k dani z prijmu FO

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).