Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Ošetřovné od III - Re: Ošetřovné Obávám se, že pokud manželka bere rodičovský...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2018 8:21

  III (neregistrovaný) 46.227.168.---

  Re: Ošetřovné
  Obávám se, že pokud manželka bere rodičovský příspěvek na dceru, tak vy nedostanete nic.

  3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu31); to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat. Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování osoby uvedené v odstavci 1 písm. a) nebo z důvodu péče o dítě podle odstavce 1 písm. b), jestliže jiný pojištěnec má z důvodu poskytování dlouhodobé péče osobě uvedené v odstavci 1 nárok na výplatu dlouhodobého ošetřovného.

 • 18. 9. 2018 8:33

  artur l (neregistrovaný) 78.157.167.---

  Re: Ošetřovné
  Ošetřovné je na 2 děti, s tím, že bez vynechání jediného dne. Tak se to bere jeko 1 ošetřovačka? Navíc manželka na rodičáku, ale byla v nemocnici s dcerou.

 • 18. 9. 2018 11:24

  Kara

  Re: Ošetřovné
  Ošetřovačky se berou jako dvě, protože jde o dvě děti. A myslím, že na syna byste ošetřovné dostat měl, protože manželka byla v nemocnici jako doprovod druhého dítěte (tzn. byla s dcerou v nemocnici). Ale ošetřovné na dceru - pokud na ni manželka bere rodičovský příspěvek (tzn. dcera je Vaše mladší dítě), tak nenáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).