Hlavní navigace

Ošetřovné

  • (neregistrovaný) 78.157.167.---

    18. 9. 2018 7:33

    Dobrý den, prosím o radu. První ošetřovné od 3. - 5.9.na syna, druhé ošetřovné od 6.-14.9.na dceru, která byla po operaci a tudíž musela být izolovaná od nemocného bratra. Byl jsem s ní u svých rodičů. Jsem ženatý, manželka je na rodičovském. Jak prosím budu mít placené ošetřovné? Jen 7 dní? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2018 8:21

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Ošetřovné
      Obávám se, že pokud manželka bere rodičovský příspěvek na dceru, tak vy nedostanete nic.

      3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu31); to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat. Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování osoby uvedené v odstavci 1 písm. a) nebo z důvodu péče o dítě podle odstavce 1 písm. b), jestliže jiný pojištěnec má z důvodu poskytování dlouhodobé péče osobě uvedené v odstavci 1 nárok na výplatu dlouhodobého ošetřovného.

    • 18. 9. 2018 8:33

      artur l (neregistrovaný) 78.157.167.---

      Re: Ošetřovné
      Ošetřovné je na 2 děti, s tím, že bez vynechání jediného dne. Tak se to bere jeko 1 ošetřovačka? Navíc manželka na rodičáku, ale byla v nemocnici s dcerou.

    • 18. 9. 2018 11:24

      Kara

      Re: Ošetřovné
      Ošetřovačky se berou jako dvě, protože jde o dvě děti. A myslím, že na syna byste ošetřovné dostat měl, protože manželka byla v nemocnici jako doprovod druhého dítěte (tzn. byla s dcerou v nemocnici). Ale ošetřovné na dceru - pokud na ni manželka bere rodičovský příspěvek (tzn. dcera je Vaše mladší dítě), tak nenáleží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).