Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Potvrzení-srážková daň-jak do přiznání od .. - Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná >Prosím o radu. Poprvé...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2019 20:48

    .. (neregistrovaný)

    Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná
    >Prosím o radu. Poprvé mám před sebou Potvrzení o
    >zdanitelných příjmech ze závislé činnosti... a o sražené
    >dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně. za
    >1-12/ 2018
    >Úhrn příjmů 69.500
    > vyplacené 69.500
    > pojistné neuvedeno
    >úhrn skutečně sražené daně 10.425
    >
    >Pani byla a stále je na rodičovské dovolené, růžové
    >prohlášení nepodepsala, takže srážková, nevím, proč
    >nepodepsala, ale mohla, že. Měla jen jednoho
    >zaměstnavatele.
    >V potvrzení uvedeno, že bylo vydáno pro účely postupu
    >podle § 38 d odst. 4.
    >Zkusím dát do přiznání, nevím zatím, jak to vyjde, ale
    >žádné slevy na poplatníka nelze uplatnit, že.


    Důvod, proč podle Vás nejde uplatnit žádné slevy na poplatníka?


    >Mám dotaz, při DPP i DPČ lze podepsat prohlášení a
    >využít slev, že.
    >
    >Přečetla jsem si, že
    >Dodatečně přihlédne plátce k uvedeným skutečnostem při
    >ročním zúčtování záloh, a to i v případě, byla-li daň
    >z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vybrána
    >srážkou podle zvláštní sazby daně, prokáže-li poplatník
    >rozhodné skutečnosti pro poskytnutí slevy na dani
    >podle § 35ba nebo na daňové zvýhodnění a nejpozději do 15.
    >února roku následujícího po uplynutí zdaňovacího
    >období a učiní-li prokazatelně v této lhůtě prohlášení k
    >dani podle odstavců 4 a 5.
    >
    >Ale s tím se nedá už nic dělat, že.
    >Poslední dotaz, je možné při rodičovské mít i dva
    >pracovní poměry a výdělek bez omezení?
    >Děkuji
    >Janek..

  • 20. 2. 2019 21:51

    Janek..

    Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná
    Myslela jsem, že když nepodepsala prohlášení, má srážkovou daň, že nelze uplatnit slevy ani v přiznání. Pročítala jsem zákon a pro laika děs, samé odkazy na odstavce a moc děkuji..

  • 21. 2. 2019 7:20

    Maxx (neregistrovaný)

    Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná
    Srazkovou dan zuctovanou v priznani ji v tomto pripade vrati. Uplatnite slevu na poplatnika. Na pripadny bonus na dite (pokud neuplatnuje otec), stejne nedosahne.
    Mohla podepsat prohlaseni.
    Dodatecne podepsat - to bych ji jako mzdovka "pekne podekovala".
    Pri rodicovske dovolene si muze vydelat bez omezeni - v jinem pomeru nez ze ktereho cerpa volno u zamestnavatele.
    Pri rodicovskem prispevku si muze vydelat bez omezeni.

    Pokud to dite chce uplatnovat ona - podepsat prohlaseni (LZE POUZE U JEDNOHO ZAMESTNAVATELE) a uplatnovat zvyhodneni mesicne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).