Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Pracovní smlouva na dobu určitou od dann - Vy pracujete u zaměstnavatele, kterého pokládáte za úplného...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2019 21:41

  dann (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vy pracujete u zaměstnavatele, kterého pokládáte za úplného blbce ? Přece pokud s vámi pracovní poměr nechce prodloužit, tak si pohlídá, abyste řádně 31.3. skončila. Vydá vám potvrzení o zaměstnání, vrátíte všechny pomůcky atd. , takže nebude žádný důvod, abyste další den chodila někam, kde už zaměstnána nejste. Pokud by o vás měl zájem, zcela jistě by s vámi jednal o prodloužení pracovního poměru. Ono to fakt nefunguje tak, že ho nějak chcete obelstít a myslíte si, že vám vznikne pracovní poměr na dobu neurčitou. Pracovat byste totiž musela s vědomím zaměstnavatele. Pokud o tu práci stojíte, proč sama neiniciujete jednání o prodloužení pracovního poměru ? Tak hned zjistíte, zda s vámi dále počítá a má o vás zájem nebo nemá.

 • 14. 3. 2019 21:03

  T. (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dobrý den, setkala jsem se s případem, kdy zaměstnavatel smlouvu na dobu určitou písemně neprodloužil a ani nezměnil na dobu neurčitou. Bral to tak, že přešla smlouva na dobu neurčitou dle zákona a není třeba nic sepisovat.

 • 15. 3. 2019 17:20

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.200.broadband17.iol.cz

  Ano, tak je to i myšleno. Musí se však jednat o oboustraně akceptovaný akt.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).