Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Teplo a chlad dph 1.4.2019 od Jana N. - Děkuji za potvrzení. Prosím nevíte , zda je schváleno...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2019 6:38

    Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

    Děkuji za potvrzení.
    Prosím nevíte , zda je schváleno to, že se nemusí potvrzovat dobropisy protistranou
    a DUZP na dobropisu je den vystavení ?
    děkuji moc ještě jednou, nikde to nemohu najít a v přípravných dokumentech to bylo jako návrh

  • 29. 3. 2019 7:34

    pet_A (neregistrovaný) 91.231.31.---

    Ano, je to schváleno, potvrzovat se už nebude muset, jen DUZP nutně nemusí být datum vystavení, viz níže.

    § 42 (6) Oprava základu daně jako samostatné zdanitelné plnění se uvede v daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém se tato oprava považuje za uskutečněnou. Pokud je snižován základ daně a plátce má povinnost vystavit opravný daňový doklad, oprava základu daně jako samostatné zdanitelné plnění se uvede v daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém plátce vynaložil úsilí, které po něm lze rozumně požadovat, k tomu, aby se tento daňový doklad dostal do dispozice příjemce plnění; to neplatí pro samostatné zdanitelné plnění uskutečněné podle odstavce 3 písm. b) až d).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).