Hlavní navigace

Teplo a chlad dph 1.4.2019

  • (neregistrovaný) 77.242.95.---

    28. 3. 2019 17:07

    Dobry den,v ramci zmen v dph od 1.4.2019 jsem se docetla ,ze teplo a chlad ma mit sazbu 10%. Patri tam tedy i para? Pak jsem ale nasla,ze to ma byt az od pristiho roku.poradi nekdo? Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2019 6:38

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Děkuji za potvrzení.
      Prosím nevíte , zda je schváleno to, že se nemusí potvrzovat dobropisy protistranou
      a DUZP na dobropisu je den vystavení ?
      děkuji moc ještě jednou, nikde to nemohu najít a v přípravných dokumentech to bylo jako návrh

    • 29. 3. 2019 7:34

      pet_A (neregistrovaný) 91.231.31.---

      Ano, je to schváleno, potvrzovat se už nebude muset, jen DUZP nutně nemusí být datum vystavení, viz níže.

      § 42 (6) Oprava základu daně jako samostatné zdanitelné plnění se uvede v daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém se tato oprava považuje za uskutečněnou. Pokud je snižován základ daně a plátce má povinnost vystavit opravný daňový doklad, oprava základu daně jako samostatné zdanitelné plnění se uvede v daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém plátce vynaložil úsilí, které po něm lze rozumně požadovat, k tomu, aby se tento daňový doklad dostal do dispozice příjemce plnění; to neplatí pro samostatné zdanitelné plnění uskutečněné podle odstavce 3 písm. b) až d).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).