Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Zaměstnanec na dohodu od Kara1 - Můžete, ale pouze na jinou práci, než jakou...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2019 12:06

    Kara1 (neregistrovaný)

    Můžete, ale pouze na jinou práci, než jakou vykonávala v pracovním poměru, ve kterém ji nyní vedete na MD.

  • 25. 6. 2019 12:50

    nik (neregistrovaný)

    Ve firmě máme stejný případ, takže by to neměl být problém ji zaměstnat na DPP, když je na mateřské dovolené? Ptala jsem se více účetní a ti mi řekli, že to nedávají. Tak stále váhám, zda to tak může být nebo ne.

  • 25. 6. 2019 14:07

    Kara1 (neregistrovaný)

    Žádný zákon to nezakazuje. Pouze nesmí pracovat v tom pracovním vztahu, na základě kterého pobírá PPM. PPM pobírá na základě pracovního poměru, ve kterém je u vás ve firmě vedena na MD. Může si tedy u vás ve firmě smluvit jiný pracovní vztah (druhý pracovní poměr, DPČ nebo DPP) a pracovat a vydělávat v něm. Ale jak jsem psala, ten druhý pracovní vztah u téhož zaměstnavatele musí být na jinou práci. Např. v pracovním poměru dělá účetní (nyní na MD), v druhém pracovní vztahu si smluví třeba práci skladnice a bude dělat skladnici. A samozřejmě taky jde o to, co na to firemní doktor, stejně jako to vyhodnonocuje u každého zaměstnance (zda je ta práce pro ni vhodná z hlediska jejího zdravotního stavu).
    To, že více účetních řeklo, že "to nedávají", ještě neznamená, že to nelze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).