Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Potvrzení o zaměstnání od Líba - Potvrzení o zaměstnání jste měla dostat v den...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2019 18:13

  Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Potvrzení o zaměstnání jste měla dostat v den ukončení PP a DPČ.

  "Trvá-li pracovní neschopnost déle než 14 kalendářních dnů předá zaměstnavatel díl IV. „Žádost o nemocenské“ spolu s vyplněným tiskopisem „Příloha k žádosti o dávku... " Vy tuto přílohu do ruky vůbec nedostanete. Zaměstnavateli předejte neschopenku, bude-li delší než 14 dnů. Zaměstnavatel doklady předá OSSZ, až bude mít "lístek na peníze k 31.7. nebo ukončení neschopnosti. Nezapomeňte si vyplnit záznam o úraze. V příloze bude příjem naposledy za 30.červen. Uvádí se základ pro SP, se mzdovým výměrem to nesouvisí. Jestli se zaměstnavatel vrátí v srpnu, tak je všechno v pořádku. Dřív by s tím stejně nic neudělal.

  Potvrzení o zdanitelných příjmech se zpravidla vydává až po skončení roku. Nemůžete ho chtít dřív než po zpracování mezd za červenec. Žádat dřív je nesmysl. ELDP dostanete i bez žádosti. V případě skončení zaměstnání v průběhu roku se vystavuje do 1 měsíce po konečném vyúčtování příjmů, nejpozději tedy do 31. ledna roku následujícího.

 • 24. 7. 2019 18:35

  Kiki (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Děkuji za odpověď.

  Akorát pracovní neschopnost vznikla 13.7. 2019 až po skončení pracovního poměru, ten skončil 8.7.2019.

  Předpokládala jsem, že potvrzení o DPN nepůjde vůbec přes bývalého zaměstnavatele, jelikož už nejsem v pp a onemocněla jsem v ochranné lhůtě. Mam nohu v sádře, cca ještě 3 týdny.. .Takže budu 14 dní zadarmo a od 15 dne budu mít nárok na nemocenskou. - sama si vyřídím komunikaci s OSSZ. Takhle by to nešlo? Omlouvám se ,ale ještě jsem nikdy neschopenku nepotřebovala a nikdy jsem se nesetkala s pracovní neschopnosti do sedmi dnů od ukončení pp.

  Jestli bude muset jít "neschopenka "přes zaměstnavatele, přestože už u něj nepracují, tak to si nemocenskou raději odpouštím.
  Je s ním strašná domluva.

  ELDP a potvrzení o zdanitelných příjmech raději písemně žádám, ačkoliv nečekám že bude hned.
  Zaměstnanci, kteří ve firmě již od září 2018 ve firmě nepracují, ELDP obdrželi až v červnu 2019. Proto, raději žádám už teď.

  Děkuji za upřesnění při postupu s neschopenku.

  Děkuji mockrát.

 • 24. 7. 2019 18:53

  Kiki (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Ještě si dočítám legislativu...takže neschopenka musí jít stejně přes bývalého zaměstnavatele, přestože se úraz/ nemoc stal 5 dnů po skončení pracovního poměru. Opravdu mám věřit tomu, že bývalý zaměstnavatel za mne vyřídí administrativu?

  Já bych si ji klidně vyřídila sama.
  Děkuji za ujištění.

 • 24. 7. 2019 19:33

  Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Nemoc vznikla v ochranné lhůtě z vašeho PP (možná i z DPČ, jestli z něj bylo odváděno SP), zaměstnavatel musí vyplnit Přílohu, bez toho to nejde. Žádný zaměstnavatel nevyhledává nepříjemnosti s OSSZ. Nevím, proč by do toho ten váš zrovna kvůli vám měl jít.

 • 24. 7. 2019 19:53

  Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Není zač.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).