Hlavní navigace

Potvrzení o zaměstnání

 • (neregistrovaný) 178.255.168.---

  24. 7. 2019 16:26

  Dobrý den,
  prosím o upřesnění.

  (Já) Zaměstnanec - dpc od 1.1.- 8.7. 2019 - dohoda o ukončení dpc
  + hpp od 1.6. - 8.7. 2019 - zaměstnanec odešel ve zkušební době. Za červen špatně spočítána výplata, oprava bude v následujícím měsíci. ( Doplatek)
  + Špatně vyplněné potvrzení o zaměstnání.
  Žádala jsem o opravu. Jenže:

  Po zaměstnavateli požaduji potvrzení o zaměstnání z Hpp i DPC
  -to musí zaměstnavatel vydat k poslednímu dni v práci, a tedy 8.7. 2019 .....Ano?
  Dále požaduji, aby součástí potvrzení o zaměstnání byla i příloha o výši výdělku pro OSSZ.
  ( Po skončení pracovního poměru ( 5 dní od ukončení pp) jsem měla úraz a potřebuji potvrzení pro OSSZ, kvůli výpočtu nemocenské).

  Ovšem zaměstnavatel tvrdí, že když skončil zaměstnanec v průběhu měsíce, má na vydání potvrzení o zaměstnání s přílohou o potvrzení průměrného výdělku 15 dní, aby mohl zpracovat mzdu za červenec. V ZP jsem takovou informaci nenašla. Přeci ví, kdy skoncil PP a zná můj mzdový výměr. Mohla bych požádat o upřesnění? Nejlépe paragraf. Komplikací je, že zaměstnavatel je nyní na dovolené, přijede až v srpnu. Obávám se, že nedostanu od OSSZ nemocenskou, jelikož nemám potvrzení od zaměstnavatele.

  - potvrzení o zdanitelných příjmech
  -na vydání má 10 dní od zažádání -Ano?

  -evidenční list důchodového pojištění
  - do jaké lhůty?
  Vím,že poslední dvě potvrzení nepotřebuji hned,ale žádám o ně rovnou,jelikož se zaměstnavatelem není řeč.

  Mockrát děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2019 18:13

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Potvrzení o zaměstnání jste měla dostat v den ukončení PP a DPČ.

   "Trvá-li pracovní neschopnost déle než 14 kalendářních dnů předá zaměstnavatel díl IV. „Žádost o nemocenské“ spolu s vyplněným tiskopisem „Příloha k žádosti o dávku... " Vy tuto přílohu do ruky vůbec nedostanete. Zaměstnavateli předejte neschopenku, bude-li delší než 14 dnů. Zaměstnavatel doklady předá OSSZ, až bude mít "lístek na peníze k 31.7. nebo ukončení neschopnosti. Nezapomeňte si vyplnit záznam o úraze. V příloze bude příjem naposledy za 30.červen. Uvádí se základ pro SP, se mzdovým výměrem to nesouvisí. Jestli se zaměstnavatel vrátí v srpnu, tak je všechno v pořádku. Dřív by s tím stejně nic neudělal.

   Potvrzení o zdanitelných příjmech se zpravidla vydává až po skončení roku. Nemůžete ho chtít dřív než po zpracování mezd za červenec. Žádat dřív je nesmysl. ELDP dostanete i bez žádosti. V případě skončení zaměstnání v průběhu roku se vystavuje do 1 měsíce po konečném vyúčtování příjmů, nejpozději tedy do 31. ledna roku následujícího.

  • 24. 7. 2019 18:35

   Kiki (neregistrovaný) ---.starnet.cz

   Děkuji za odpověď.

   Akorát pracovní neschopnost vznikla 13.7. 2019 až po skončení pracovního poměru, ten skončil 8.7.2019.

   Předpokládala jsem, že potvrzení o DPN nepůjde vůbec přes bývalého zaměstnavatele, jelikož už nejsem v pp a onemocněla jsem v ochranné lhůtě. Mam nohu v sádře, cca ještě 3 týdny.. .Takže budu 14 dní zadarmo a od 15 dne budu mít nárok na nemocenskou. - sama si vyřídím komunikaci s OSSZ. Takhle by to nešlo? Omlouvám se ,ale ještě jsem nikdy neschopenku nepotřebovala a nikdy jsem se nesetkala s pracovní neschopnosti do sedmi dnů od ukončení pp.

   Jestli bude muset jít "neschopenka "přes zaměstnavatele, přestože už u něj nepracují, tak to si nemocenskou raději odpouštím.
   Je s ním strašná domluva.

   ELDP a potvrzení o zdanitelných příjmech raději písemně žádám, ačkoliv nečekám že bude hned.
   Zaměstnanci, kteří ve firmě již od září 2018 ve firmě nepracují, ELDP obdrželi až v červnu 2019. Proto, raději žádám už teď.

   Děkuji za upřesnění při postupu s neschopenku.

   Děkuji mockrát.

  • 24. 7. 2019 18:53

   Kiki (neregistrovaný) ---.starnet.cz

   Ještě si dočítám legislativu...takže neschopenka musí jít stejně přes bývalého zaměstnavatele, přestože se úraz/ nemoc stal 5 dnů po skončení pracovního poměru. Opravdu mám věřit tomu, že bývalý zaměstnavatel za mne vyřídí administrativu?

   Já bych si ji klidně vyřídila sama.
   Děkuji za ujištění.

  • 24. 7. 2019 19:33

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Nemoc vznikla v ochranné lhůtě z vašeho PP (možná i z DPČ, jestli z něj bylo odváděno SP), zaměstnavatel musí vyplnit Přílohu, bez toho to nejde. Žádný zaměstnavatel nevyhledává nepříjemnosti s OSSZ. Nevím, proč by do toho ten váš zrovna kvůli vám měl jít.

  • 24. 7. 2019 19:53

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Není zač.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).