Hlavní navigace

Potvrzení o zaměstnání

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

24. 7. 2019 16:26

Dobrý den,
    prosím o upřesnění.

(Já) Zaměstnanec - dpc od 1.1.- 8.7. 2019 - dohoda o ukončení dpc
    + hpp od 1.6. - 8.7. 2019 - zaměstnanec odešel ve zkušební době. Za červen špatně spočítána výplata, oprava bude v následujícím měsíci. ( Doplatek)
    + Špatně vyplněné potvrzení o zaměstnání.
    Žádala jsem o opravu. Jenže:

Po zaměstnavateli požaduji potvrzení o zaměstnání z Hpp i DPC
    -to musí zaměstnavatel vydat k poslednímu dni v práci, a tedy 8.7. 2019 .....Ano?
    Dále požaduji, aby součástí potvrzení o zaměstnání byla i příloha o výši výdělku pro OSSZ.
    ( Po skončení pracovního poměru ( 5 dní od ukončení pp) jsem měla úraz a potřebuji potvrzení pro OSSZ, kvůli výpočtu nemocenské).

Ovšem zaměstnavatel tvrdí, že když skončil zaměstnanec v průběhu měsíce, má na vydání potvrzení o zaměstnání s přílohou o potvrzení průměrného výdělku 15 dní, aby mohl zpracovat mzdu za červenec. V ZP jsem takovou informaci nenašla. Přeci ví, kdy skoncil PP a zná můj mzdový výměr. Mohla bych požádat o upřesnění? Nejlépe paragraf. Komplikací je, že zaměstnavatel je nyní na dovolené, přijede až v srpnu. Obávám se, že nedostanu od OSSZ nemocenskou, jelikož nemám potvrzení od zaměstnavatele.

- potvrzení o zdanitelných příjmech
    -na vydání má 10 dní od zažádání -Ano?

-evidenční list důchodového pojištění
    - do jaké lhůty?
    Vím,že poslední dvě potvrzení nepotřebuji hned,ale žádám o ně rovnou,jelikož se zaměstnavatelem není řeč.

Mockrát děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).