Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Paušální výdaj na dopravu v s.r.o. od vladík - Právnická osoba může uplatnit paušální výdaj na dopravu...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 8. 2019 13:26

  vladík

  Právnická osoba může uplatnit paušální výdaj na dopravu až na 3 auta v majetku nebo v nájmu, za podmínky, že nebylo přenecháno k užívání jiné osobě ( což je i zaměstnanec, který ho má pro soukromou potřebu a ve mzdě se mu daní 1% PC ). Vaše firma nemá zaměstnance, nevím jak mají svůj vztah s firmou ošetřeni jednatelé - smlouva o výkonu funkce ? takže ten výdaj na dopravu by byl možný jen v případě, že jednatelé budou mít smlouvu, ve které bude uvedeno, že budou jezdit na služební cesty v rámci své činnosti pro firmu.

 • 21. 8. 2019 14:10

  Markal

  Dobrý den, moc děkuji za reakci. V současnosti se firma rozjíždí a nejsou zatím peníze na klasické mzdy, předpokládám, že bychom jednatele zaměstnali na pracovní poměr od ledna, případně se to dá zatím pořešit formou dohody o provedení práce. Předpokládám, že i smlouva o výkonu funkce jednatele by však měla obsahovat ohodnocení za tuto funkci nebo je možno i bez ohodnocení? A co se týče toho pronájmu vozu s.r.o. od fyzické osoby případně prodeje do firmy, jsou to jediné varianty v tomto případě? Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).