Hlavní navigace

Paušální výdaj na dopravu v s.r.o.

 • 77.236.202.---

  21. 8. 2019 12:03

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu související s paušálním výdajem na dopravu. Máme dva jednatele, každý bude používat pro podnikání své vlastní vozidlo, které není zatím v majetku firmy. Pokud to chápu dobře, jsou dvě varianty, jak dostat toto vozidlo do firmy a to buď prodejem nebo pronájmem tohoto vozu od fyzické osoby, pokud tedy nemá FO pronajat vůz formou smlouvy o výpůjčce. Je to tak? Zároveň ještě pro úplnost...paušální výdaj na dopravu nelze v s.r.o. použít ve zkrácené verzi 4000Kč měsíčně, že? Prozatím se jedná o nové s.r.o., které nemá ani zaměstnance ani nevyplácí mzdu jednateli, tak doufám, že to paušálnímu výdaji na vůz nevadí. Moc děkuji za případné odpovědi. Ostatní informace o paušálu jsem si již zjistila, je toho na netu strašně moc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 8. 2019 13:26

   vladík

   Právnická osoba může uplatnit paušální výdaj na dopravu až na 3 auta v majetku nebo v nájmu, za podmínky, že nebylo přenecháno k užívání jiné osobě ( což je i zaměstnanec, který ho má pro soukromou potřebu a ve mzdě se mu daní 1% PC ). Vaše firma nemá zaměstnance, nevím jak mají svůj vztah s firmou ošetřeni jednatelé - smlouva o výkonu funkce ? takže ten výdaj na dopravu by byl možný jen v případě, že jednatelé budou mít smlouvu, ve které bude uvedeno, že budou jezdit na služební cesty v rámci své činnosti pro firmu.

  • 21. 8. 2019 14:10

   Markal

   Dobrý den, moc děkuji za reakci. V současnosti se firma rozjíždí a nejsou zatím peníze na klasické mzdy, předpokládám, že bychom jednatele zaměstnali na pracovní poměr od ledna, případně se to dá zatím pořešit formou dohody o provedení práce. Předpokládám, že i smlouva o výkonu funkce jednatele by však měla obsahovat ohodnocení za tuto funkci nebo je možno i bez ohodnocení? A co se týče toho pronájmu vozu s.r.o. od fyzické osoby případně prodeje do firmy, jsou to jediné varianty v tomto případě? Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).