Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Periodická prohlídka od III - A to ho od dubna necháte pracovat, aniž...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2019 12:41

    III (neregistrovaný) 46.227.168.---

    A to ho od dubna necháte pracovat, aniž byste měli lékařský posudek, že může práci konat ? A bylo na žádance uvedeno, že ho pověřujete převzetím lékařského posudku ?

  • 4. 10. 2019 12:59

    lila (neregistrovaný) ---.silesnet.net

    On je THP zaměstnanec, a mysleli jsme si, že je to inteligentní člen, ale bohužel tomu asi tak není. Pověření k převzetí samozřejmě podepsané máme.

  • 4. 10. 2019 14:13

    III (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Já se ovšem nedomnívám, že s ním můžete skončit PP. Když jste ho nechali od dubna pracovat, aniž byste měli potvrzené, že je schopen práci konat, naopak bych se obávala toho, že vás práskne inspektorátu práce a problém budete mít vy. Navíc, výpověď podle § 52 e) - tam nemáte vůbec důvod, nemáte NIC v ruce, že by on dlouhodobě pozbyl schopnost konat práci. Můj názor - větší problém z dané situace může mít zaměstnavatel , než zaměstnanec. Osobně bych, v tichosti, rychle oslovila patřičného lékaře s prosbou o předání uvedeného posudku. Pro výpověď musíte najít jiný důvod. Ale možná, někdo bude mít jiný názor.

  • 4. 10. 2019 14:37

    Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 81.19.46.---

    Plně s vámi souhlasím. Zadělali si na pěkný průšvih, neboť ať udělají cokoliv, může z toho být malér. Ona je totiž otázka, zda zaměstnanec na té prohlídce vůbec byl. V žádném případě bych se nesnažil za dané situace se zaměstnancem ukončit pracovní poměr. V první řadě bych se spojil s lékařem, u kterého měl prohlídku absolvovat (bez informování zaměstnance o tom), zda prohlídku absolvoval a jaký byl její výsledek. Zároveň bych zaměstnance odeslal na mimořádnou prohlídku. Správně do doby oznámení jejího výsledku zaměstnavateli by zaměstnanec neměl vykonávat práci (není pro výkon práce způsobilý).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).